هزینه های زندگی - یونان

 یونان کشوری اروپایی عضو شنگن است که از شرق با ترکیه دارای مرز مشترک زمینی است. واحد پول یونان یورو است و هزینه زندگی در یونان نسبت به دیگر کشورهای اروپایی مناسب تر و پایین تر است. این کشور با توریست های جهانی و جاذبه های گردشگری اش موجب رونق اقتصادی خوبی در یونان شده است.

حمل و نقل در یونان

نرخ کرایه تاکسی در یونان نسبت به استانداردهای اروپایی کمتر است، اما اگر بخواهیم به طور کلی هزینه یک ماه بلیط استفاده از وسایل نقلیه عمومی را تخمین بزنیم حدود 30 یورو می‌شود. قیمت 1 لیتر بنزین در یونان حدود 1.56 یورو است.

مسکن

یقیناً قیمت ملک در مرکز شهر نسبت به حومه شهر بیشتر است. هزینه اجاره ماهانه آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر 335 یورو و آپارتمان 3 خوابه در مرکز شهر 570 یورو است.

تحصیل در یونان

 دانشگاه های یونان از بهترین دانشگاه های اتحادیه اروپا است و شما برای تحصیل در یونان نیاز به اخذ مدرک زبان یونانی دارید. طی تحصیل دانشجویی، دانشجو می‌تواند به صورت رایگان از خدمات درمانی بهره‌مند شود؛ همچنین به صورت پاره وقت علاوه بر تحصیل کار کند. تحصیل در مدارس دولتی یونان برای کودکان زیر 18 سال رایگان است.

خوراک و غذا

با وجود اینکه هزینه خورد و خوراک بستگی به نوع زندگی فرد دارد، ما در اینجا هزینه های تقریبی از اساسی ترین نیازهای خوراکی را برای شما جمع آوری کرده ایم.

یک کیلو برنج 2 یورو

12 عدد تخم مرغ 3 یورو

یک کیلو سیب زمینی 1.4 یورو

500 گرم نان 0.8 یورو

یک لیتر شیر 1.2 یورو

یک کیلو گوشت 9 یورو

یک کیلو فیله مرغ 6 یورو