مهاجرت و اخذ اقامت - یونان

یونان کشوری اوراسیایی واقع در جنوب شرقی اروپا و جنوب شبه جزیره بالکان است.  پایتخت و بزرگترین شهر این کشور آتن و زبان رسمی آن یونانی است. یونان جزء اتحادیه اروپا و پول رایج آن یوروست. یونان از بهترین و آسانترین کشورهای اروپایی برای مهاجرت و اخذ اقامت است.

اقامت از طریق خرید ملک

یکی از بهترین و مقرون به صرفه ترین راه ها برای سرمایه گذاری و اقامت در یونان خرید ملک است. شما با سرمایه حدود 250 هزار یورویی میتوانید موفق به اخذ ویزای طلایی / Golden Visa یونان و پس از 5 سال زندگی در یونان (با شرط حضور حداقل 180 روز در هر سال) موفق به کسب اقامت دائم شوید. در نهایت این اقامت به شهروندی منجر خواهد شد.

اقامت از طریق کار

معمولا اقامت از طریق کار در یونان،کار بسیار سختی است و باید دارای تحصیلات و تخصص باشید تا کارفرمای یونانی با ارسال درخواست کار و دعوتنامه کاری به شما مجوز کار در یونان را بدهد. به نظر می‌رسد اگر تمایل به دریافت اقامت از طریق کار در کشورهای اروپایی دارید بهتر است دیگر کشور های اروپایی را مد‌نظر قرار بدهید.

 

اقامت از طریق تحصیل

دانشگاه های یونان از بهترین دانشگاه های اتحادیه اروپا است و شما برای تحصیل در یونان نیاز به اخذ مدرک زبان یونانی دارید. دانشجویان اگر بتوانند در مدت 6 ماه فرصت بعد از فارغ التحصیلی استخدام شوند و از کارفرما تاییدیه بگیرند، میتوانند با تمدید اقامت خود بعد از 5 سال اقامت دائم خود را نیز دریافت کنند.

چرا یونان؟

یونان کشوری ایمن در جنوب شرقی اروپا و شبه جزیره بالکان عضو اتحادیه اروپا است. این کشور با آب و هوای سالم مدیترانه‌ای، زیبایی بی همتا، مردمانی خونگرم، تحصیلات رایگان ، هزینه کم زندگی در اروپا به کشوری ایده‌ال برای مهاجرت ایرانیان تبدیل شده‌است. جالب است بدانید بیشتر مردم این کشور به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند. کشور یونان دارای مناطق گردشگری تاریخی و سواحل و جزایر بسیاری شامل 428 ساحل آبی پرچمدار و 1600 کیلومتر خط ساحلی است که مراکز تفریحی بزرگی برای گردشگران فراهم آورده‌است. در ضمن شما میتوانید به راحتی در یونان افتتاح حساب کنید و با درآمد حدود 1800 یورویی در ماه، زندگی راحتی در یونان داشته باشید. همچنین می‌توانید تا 90 روز به عنوان توریست با ویزای توریستی در یونان به طور موقت اقامت کنید، البته در نظر داشته باشید که پاسپورت شما حداقل 3 ماه بعد از زمان بازگشتتان اعتبار داشته باشد.