شرایط و مراحل خرید ملک - یونان

کشور یونان با اجرای طرح اقامت با ویزای طلایی /Golden Visa  مهاجران زیادی را جهت اقامت و سرمایه گذاری به خود جذب کرده و همچنین موجب رونق اقتصادی یونان شده است. یونان با آب و هوای مدیترانه ای، موقعیت جغرافیایی و اجتماعی اش کشوری به صرفه برای زندگی از لحاظ رفاهی و اقتصادی است. خرید ملک در یونان از راحت ترین روش ها برای اخذ اقامت در یونان است که مزایای زیادی دارد. طبق قانون، خرید ملک در یونان مستلزم طی مراحل و شرایط قانونی است که در این مقاله به بیان آن می‌پردازیم.

مراحل قانونی خرید ملک در یونان

مرحله اول

در مرحله اول سرمایه گذار به صورت حضوری و یا غیر حضوری از پروژه بازدید میکند و پس از انتخاب ملک مورد نظر توسط مشتری، توافقنامه ای بین خریدار و سازنده امضا می شود و10 درصد بهای ملک به صورت بیعانه پرداخت می‌گردد. دقت داشته باشید که شما می‌توانید اطمینان کامل از سند ملک را با بررسی سوابق مالیاتی، مسائل بانکی و وام های اخذ شده احتمالی استعلام بگیرید سپس برای خرید اقدام فرمایید.

مرحله دوم

در مرحله بعد امور قانونی آن از طریق وکیل در یونان و یا خارج از یونان صورت میگیرد و شما بصورت حضوری در داخل یونان برای اعلامیه رسمی، امور مالیاتی، تهیه مدارکی چون: عکس، مشخصات کامل و حساب بانکی اقدام می‌کنید.

موسسات اقتصادی و بانکی بزرگی در یونان وجود دارند که خدمات مشتری بین المللی را برای سرمایه گذاران فراهم می سازند و زبان آنها به انگلیسی و یونانی است. بانک ,Piraeus ,Alpha Euro bank, NBG از معروف ترین بانک های ملی در یونان شناخته شده اند.

مرحله سوم

در این مرحله در واقع امور مالیاتی، انتقال سند و امور وکالتی به طور قانونی صورت می‌گیرد، مبلغ کامل ارزش ملک طی دو ماه پرداخت و طی سه ماه قرارداد نهایی بسته می شود. سپس شما میتوانید برای درخواست مجوز اقامت دائم وblue paper  اقدام فرمایید.

مرحله چهارم و نهائی

در این مرحله سرمایه گذار دریونان امور مربوط به تاییدیه رسمی، مالیات، عکس، مشخصات و حساب بانکی را انجام میدهد و سپس با ثبت اثر انگشت و اطلاعات بیومتریک، (طبق قرارداد) اقامت دائم شما طی 4-2 ماه صادر می گردد.

مدارک مورد نیاز

خرید ملک و اخذ اقامت نیازمند مدارک و اطلاعاتی است که گاهی نیازمد ترجمه است پایه ترین مدارک مورد نیاز شما عبارتند از:  

پاسپورت

اصل شناسنامه

گواهی عدم سوء پیشینه

اصل گواهی ازدواج (در صورت تأهل)

تاییدیه حساب بانکی

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه خرید ملک و کسب اقامت کارشناسان دلتا تماس بگیرید.