شرایط خرید ملک در یونان

شرایط خرید ملک در یونان

کشور یونان نیز مانند سایر کشور های مهاجر پذیر اروپا نه تنها منعی برای خرید ملک توسط افراد خارجی ندارد بلکه یکی از ارزانترین کشورها برای خرید ملک و برخورداری از مزایای خوب این سرمایه گذاری می باشد.

در سالهای اخیر بدلیل بروز برخی تغییرات در اروپا این امر خرید ملک و اعطای اقامت در برخی از کشور های اروپائی بسیار سهل تر و آسان تر از گذشته شده است، بطوریکه هر فرد خارجی با پرداخت مبلغی حدود 250 هزار یورو می تواند نسبت به خرید ملک در یونان اقدام نماید.

لازم به یادآوری است که با خرید ملک در یونان می توانید از مزایا و امکانات قانون طلائی اقامت یونان بهره مند شوید.

 

در ادامه این مطلب بیشتر با این کشور زیبا و علل خرید ملک در آن آشنا خواهیم شد. 

 

املاک و مستغلات یونان

 

https://cdn2.efestio.com/places2019/7/large/Athens.jpg

تنها یک تعطیلات دو هفته ای در یونان کافی است تا عاشق این کشور شوید، یکبار برای همیشه! آب و هوای مطلوبش برای سلامتی شما فوق العاده است و غذای مدیترانه ایِ آن زبانزد دنیاست. مناظر منحصربفرد طبیعت این کشور، ترکیبی زیبا از چشم انداز رشته کوه هایی پوشیده از جنگل های کاج و آب آرام دریای لاجوردی است. همچنین، سواحل پوشیده از ماسه‌های سفیدش در امتداد سایه‌بان‌های ساخته شده از نی، در روزهای داغ بسیار اغواکننده به نظر می‌رسد.

قیمت پایین تر املاک در یونان در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی، این کشور را به گزینه ای جذاب برای سرمایه گذاری مبدل کرده است. علاوه بر این، استانداردهای زندگی در اینجا بسیار بالاتر از کشورهای دیگر، بطور مثال در بلغارستان یا مونته نگرو است در حالیکه میزان جرم بسیار کم است و نیازی به نگرانی برای کودکان دلبندتان نیست چرا که در محیطی امن پرورش پیدا می کنند. ایمنی و آرامش از مواردی است که مردم همواره به دنبال آنند که سرانجام آن را در یونان می یابند. اگر در پی خرید خانه در یونان هستید، آثار باستانی و ویرانه های تاریخی آن که در میان درختان کهن زیتون پنهان شده است، در فراخوانی تاریخ غنی این کشور که از دوران تحصیل خود بخاطر دارید، به شما کمک خواهد کرد.

یونان متشکل از 13 منطقه می باشد که محدوده نامیده می شوند. بزرگترین محدوده آن، مقدونیه، در شمال کشور قرار دارد. محدوده ها به نوبه خود، به ناحیه تقسیم می شوند که تعداد کل آنها 52 تاست. برای مثال، اگر ملکی در شبه جزیره هالکیدیکی خریداری کنید که مقصد توریستی پرطرفداری است، ملک شما در ناحیه هالکیدیکی قرار خواهد گرفت که مجاور ناحیه تسالونیکی در شمال است. هر دو ناحیه متعلق به محدوده مقدونیه است.

هر منطقه یونان زیبایی و تاریخ غنی بی همتای خودش را دارد. اما مطلب زیر نکته ای است که هر متقاضی خرید ملک در یونان باید بداند:

در یونان، سه نوع آب و هوا وجود دارد: مدیترانه ای، معتدل و کوهستانی (آلپی). آب و هوای غالب نقاط کوهستانی شمال غرب یونان، آب و هوای آلپی است. آب و هوای معتدل مختص مقدونیه شرقی و مرکزی می باشد. تابستان آن گرم و خشک است در حالیکه زمستان می تواند کاملا سرد و بارانی باشد. جزایر یونان دارای آب و هوای مدیترانه ای است.

ممکن است تصمیم به خرید ملک در هر منطقه از یونان بگیرید و صرف نظر از موقعیت آن، بی شک از کیفیت مطلوب آب و هوا و شرایط محیطی امن آن مطمئن باشید. کشور صنایع سنگین ندارد، اما کشاورزی در یونان بسیار توسعه یافته است. یونان رتبه سوم بزرگترین تولیدکنندگان زیتون در دنیا را دارد و انواع محصولات حتی پنبه در آن کشت می شود.

یونان مقصد خارق العاده ای برای سفرهای خانوادگی است. بسیاری از مردم اینجا ملک خریداری می کنند چرا که این کشور امکانات بهتری را برای خانواده ها و فرزندانشان فراهم می کند. به خاطر داشته باشید که آمار طلاق در یونان و در واقع در میان همه کشورهای اروپایی پایین تر است. یونانیان به ارزش های خانوادگی احترام می گذارند، کودکان را می پرستند و افراد سالخورده را محترم می‌شمارند.

در یونان تنها دو کلان‌شهر وجود دارد که نیمی از جمعیت این کشور در آنها زندگی می کنند: آتن و تسالونیکی. اما90 درصد سرزمین یونان را شهرهای کوچک و روستاها تشکیل داده‌اند. معمولا خانه‌ها بلند و بیش از 5 طبقه نیستند و آسمانخراش ها عمدتاً مربوط به ادارات و هتل‌ها می باشد.

اگر در یونان ملک خریداری کنید، طول عمر خود را افزایش می دهید. امروزه میانگین زندگی در این کشور آفتابی، 82 سال برای زنان و 77 سال برای مردان است.

یونانیان به همسایگان خود احترام میگذارند و برایشان آرامش به ارمغان می آورند. هیچ کس خواب نیمروزی لذت بخش شما را برهم نخواهد زد. اما در طول بقیه روز، به تمام صبرو شکیبایی خود نیاز دارید تا با یونانیانی که با صدای بلند به ابراز احساسات و شور و شعف خود می پردازند، همراهی کنید.

در یونان در برقراری ارتباط با مردم محلی با مشکل مواجه نخواهید شد چرا که تقریبا همه ی آنها آشنا به زبان انگلیسی هستند.

هنگامی که ملک خود را در یونان خریداری می کنید، از اینکه چانه بزنید احساس شرمندگی نکنید. چانه زنی در همه جای یونان قابل قبول و پذیرفته است.

https://www.grekodom.com/userfiles/files/article/real_estate/1%D1%81%D0%B0%D0%BD%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B8%D0%BD%D0%B83.jpg

منبع:

https://www.grekodom.com/article/explore-greece