راهنمای سفر - یونان

زمان مناسب برای سفر به یونان

 اگر بخواهید از سواحل زیبا و هوای آفتابی یونان لذت ببرید باید در ماه های ژانویه و سپتامبر به یونان سفر کنید. اواخر ماه مارس تا اوایل ژانویه از بهترین ماه ها برای تماشا، گردش، پیاده روی و سیاحت در یونان هستند. ماه نوامبر و ماه مارس برای گردش در جزایر یونان پیشنهاد نمیشود زیرا در این زمان هوا طوفانی و اغلب بارانی است و اکثر هتل ها تعطیل هستند. بهترین آب و هوای یونان در فصل بهار و پاییز است. البته مکان های تاریخی و موزه‌ها در فصل زمستان باز هستند و هزینه سفر ارزانتر است.

برای سفر به یونان اگر ویزای شنگن ندارید می‌توانید از طریق اخذ ویزای توریستی به این کشور سفر کنید. شما برای سفر به یونان هم می توانید از طریق هواپیما و  هم زمینی مانند ماشین شخصی یا اتوبوس وارد این کشور شوید. اگر بخواهید از طریق هواپیما به این کشور سفر کنید، باید بدانید که یونان فرودگاه های بین المللی زیادی دارد که بستگی به مبدا و مقصد شما، فرودگاه ها مشخص می‌شوند. معمولا برای پروازهای ایرانی شما باید از ایرلاین Aegean Airlines برای سفر به یونان استفاده کنید. اما اگر بخواهید زمینی به این کشور سفر کنید میتوانید از طریق استانبول با اتوبوس وارد یونان بشوید؛ البته ممکن است زمان سفر شما از این طریق 20 ساعت طول بکشد. همچنین شما میتوانید از طریق کشتی های کروز هم وارد یونان بشوید و از جزایر زیبای یونان دیدن کنید.

فرودگاه های بین المللی یونان

یونان دارای چندین فرودگاه بین المللی است. اگر میخواهید به یونان سفر کنید حتما از قبل مسیر سفر خود را بررسی و جستجو کنید زیرا گاهی ممکن است فرودگاه کوچکتر از فرودگاه های شهر بزرگتر برای مقصد سفر شما مناسب تر باشد.

Athens Airport

فرودگاه بین المللی آتن با نام  Eleftherios Venizelos  شناخته می‌شود. این فرودگاه به عنوان اولین فرودگاه فعال در یونان و30مین فرودگاه فعال در اروپا به حساب می‌آید. این فرودگاه در شهر آتن قرار دارد.

Heraklion Airport

دومین فرودگاه بین المللی فعال در یونان فرودگاهHeraklion  است. این فرودگاه خدمات هوایی جزیره کرت را ارائه میدهد و در 5 کیلومتری شرق مرکز اصلی شهر هراکلیون واقع شده است.

Thessaloniki Airport

فرودگاه Thessaloniki که به عنوان فرودگاه Macedonia نیز شناخته شده است، در 7 کیلومتری شمال برج سفید Thessaloniki در شهر ترمی قرار دارد. این فرودگاه جزء فرودگاه های اصلی شمالی یونان است که به مناطق Thessaloniki خدمات ارائه می‌دهد.

Rhodes Airport

نام دیگر این فرودگاه  Diagoras است که در بخش غربی جزیره‌ی رودس یونان واقع شده است. این فرودگاه در فصول مناسب سال به مقاصد اروپایی زیادی پرواز می‌کند.

Mykonos Airport

این فرودگاه در 4 کیلومتری مرکز شهر قرار دارد و در فصول مناسب مقصد بسیاری از توریست های جهانی است.

Chania Airport

فرودگاه بین المللی Chania  یا Daskalogiannis در جزیره کرت  Akrotiri Peninsulaو در14 کیلومتری شهر چانیا یونان خدمات ارائه می‌دهد.

Corfu Airport

نام دیگرفرودگاه کورفو،Loannis Kapodristrias  است که در جزیره کورفو یونان قرار دارد و شامل پرواز های چارتی و برنامه ریزی شده از اروپا است. اوج فصل سفر از طریق این فرودگاه در فصل تابستان، بین ماه آوریل و اکتبر است. این فرودگاه در 2 کیلومتری جنوب شهر کورفو قرار دارد.

Zakynthos Airport

این فرودگاه با نام دیگر Dionysios Solomos به جزیره زاکینتوس یونان خدمات ارائه می‌دهد و در همسایگی شهر Kalamaki یونان قرار دارد و برخلاف دیگر فرودگاه ها پروازها بین ساعت 10 شب و 5 صبح ممنوع است، زیرا در شب لاکپشت های دریا تخم های خود را در ساحل دریا هنگام خطر رها می‌کنند.

Santorini (Thira) Airport

این فرودگاه در شمال روستای Kamari و 6 کیلومتری جنوب غرب مرکز جزیره ثیرا قرار دارد. این فرودگاه تنها می‌تواند حداکثر 6 سفر پروازی در یک زمان را اجرا کند، زیرا فرودگاه Santorini خیلی بزرگ نیست.