آشنایی با آب و هوا در یونان

آب و هوای آتن

شهر آتن دارای آب و هوای مدیترانه ای می باشد. در این شهر مخصوصا در تابستان در مقایسه با شهرهای نزدیک، باران کمتری می بارد. زمستان ها هوا فوق العاده سرد می شود و تا ماه آوریل این سرما به قدری است که بدون گرم پوش و ژاکت نمی توان از خانه بیرون رفت. در طول تابستان و مخصوصا ماه های جولای تا آگوست احتمال دارد که هوا خیلی مه آلود باشد.

مناسب ترین زمان برای سفر به این شهر بهار و پاییز است. بیشتر جاذبه های دیدنی آتن در فضای باز قرار گرفته اند و از ماه آوریل تا اوایل ژوئن و از سپتامبر تا اوایل نوامبر تقریبا می توان با اطمینان گفت که آب و هوا و درجه حرارت هوا مطبوع و خوب می باشد.

بیشتر مردم در جولای و آگوست به یونان سفر می کنند، چون می‌توانند گرمترین ماه‌های سال را در کنار دریا خوش بگذرانند. ولی آتن در این ماه‌ها بسیار شلوغ بوده و جای خالی در جزیره‌ها به سختی پیدا می‌شود؛ با اینحال شب‌های دلپذیری در سواحل آنجا چشم به راه شماست.

آب و هوای آتن به سه قسمت مدیترانه ای، آلپی و معتدل تقسیم می شود. آب و هوای مدیترانه ای عامل زمستان های بارانی و  تابستان های خشک در این کشور محسوب می شود. مناطق ساحلی یونان در طول سال از آب و هوایی مطبوع برخوردارند درحالیکه بخش هایی از این کشور که در ارتفاعات قرار دارند معمولاً تحت تأثیر آب و هوای آلپی بوده و بارش برف در آنها دیده می شود.

 

در ماه‌های ژوییه و آوگوست که هوا بسیار گرم است، دمای هوا به ٤٠ درجه‌ی سانتی‌گراد هم می‌رسد.