مهاجرت و اخذ اقامت - گرجستان

زندگی در گرجستان با گذراندن تعطیلات و سفر به این کشور زیبا متفاوت است. برای مهاجرت به گرجستان باید مواردی را از قبل بررسی کنید که در این مطلب به برخی از آنها میپردازیم.

اقامت گرجستان با خرید ملک

برای اخذ اقامت گرجستان باید  ملک به ارزش حداقل 100 هزار دلار آمریکا خریداری کنید تا بتوانید اقامت موقت یکساله این کشور را دریافت کنید. درغیر اینصورت با خرید ملک با مبالغ کمتر مالکیت ملک را دارید و حتی امکان اجاره آن نیز برای شما مهیا است اما اقامت این کشور را به همراه نخواهد داشت. اگر بیش از 6 سال در این کشور زندگی کنید و تسلط به زبان و تاریخ گرجستان پیدا کنید، میتوانید برای اخذ پاسپورت گرجستان درخواست دهید.
این کشور قوانین مهاجرتی منعطفی دارد، به خصوص برای کسانی که از ایالات متحده آمریکا، اتحادیه اروپا، اسرائیل و سوئیس می آیند. گرجستان از معدود کشورهایی است که اجازه تابعیت دوسویه را می دهد.

هزینه های درمان

هزینه خدمات سلامتی در گرجستان بالا است و اتباع خارجی شامل یارانه یا خدمات رایگان نمی شوند. به همین دلیل خرید بیمه کامل از ضروریات است. تعداد بسیاری از شرکت های بیمه سلامت هستند که می توانید نسبت یه درآمد ماهیانه خود از بین آنها انتخاب کنید.

هزینه ها در گرجستان

اگر چه گرجستان مغازه ها و فروشگاه های محلی دارد و تولیدات تر و تازه در بازار فروخته می شود، اما در واقع دولت به شدت وابسته به واردات است و این بدین معنی است که قیمت ها از آنچه انتظار دارید بالاتر است. این بیشتر در مورد خوار و بارهایی مثل روغن نارگیل یا شیر، محصولات ارگانیک، شیر بادام یا آرد، ادویه های آسیایی یا شیرینی، سس پستو ایتالیایی و از این دست محصولات صدق می کند. پوشاک هم در مقایسه با کشورهای اروپایی گران است.