شرایط خرید ملک در گرجستان

خرید ملک در گرجستان

راهنمای خرید ملک در گرجستان

در سال ۲۰۱۵ در پارلمان گرجستان قانونی تصویب شد که طبق این قانون اقامت گرجستان با خرید آپارتمان یا ویلا و بدون نیاز به پرداخت مالیات و ثبت شرکت در کشور گرجستان موجب می شود تبعه خارجی تا یکسال کارت اقامت در کشور گرجستان را دریافت کند و تا زمانی که ملک خریداری شده در مالکیت تبعه خارجی باشد سالانه اقامت وی تمدید می شود.

اگر فرد ملک مورد نظر را تا ۶ سال در اختیار داشته باشد پس از این مدت می تواند موفق به اخذ پاسپورت گرجستان شود.

قیمت خانه در تفلیس:

قیمت خانه در مرکز شهر یا دیگر مناطق و حاشیه شهر بسیار با هم متفاوت است. همچنین قیمت خانه ها در محله های قدیمی و محله های جدید نیز متفاوت است. برای مثال قیمت خانه در خیابان پکینی که یکی از مناطق اصلی شهر تفلیس است  متری حدودا ۵۰۰ تا ۸۰۰ دلار بوده و البته تمامی وسایل نیز در آن قرار دارد.

خرید خانه در گرجستان

خانه های ویلایی طبعا قیمت های بیشتری دارند و می توان با مبلغی معادل ۷۰۰ تا ۱۲۰۰ دلار (قیمت هر متر ) خانه ویلایی زیبایی در شهر تفلیس خریداری نمود.قیمت خرید ملک در گرجستان نسبت به کشورهای اطراف بسیار ارزانتر است.

قیمت مسکن در تفلیس در مقایسه با ترکیه:

با مبلغ 100000 دلار آمریکا می توانید به خرید مسکن در تفلیس اقدام نمائید و همزمان اقامت گرجستان را هم دریافت کنید، درحالی که در ترکیه این مقدار پول، جهت خرید یک آپارتمان معمولی هم کفایت نمی کند.