هزینه های زندگی - کانادا

کانادا بزرگترین کشور آمریکای شمالی و دومین کشور بزرگ در جهان است. اما تنها 35 میلیون نفر جمعیت دارد. 90 درصد جمعیت کانادا را مهاجران تشکیل می دهند. کشور کانادا به دلیل اقتصاد پویا، رفاه، امنیت، آرامش و کیفیت بالای زندگی از برترین کشورهای جهان به حساب می‌آید.

درآمد در کانادا

بالاترین سطح درآمدی افراد در کل استان های کانادا مربوط به استان آلبرتا با متوسط درآمد حدود92,300 دلار کاناداست و در رده های بعدی استان های انتاریو، ساسکاچوآن و بریتیش کلمبیا قرار می گیرند. بر اساس آخرین آمار بدست آمده در سال 2020، میانگین درآمد سالیانه در کانادا پس از کسر مالیات 71,700 دلار کانادا است و حدود 4 درصد از ماه ژانویه سال 2018 افزایش پیداکرده است. این امر حاکی از رشد نرخ درآمد سالیانه در کاناداست. البته هیچ نقطه ای در کانادا وجود ندارد که رشد اقتصادی و درآمدی نداشته باشد. نرخ بیکاری در این کشور پایین است، بنابراین اگر فردی شغل مناسبی داشته باشد، مشکلی برای پرداخت هزینه زندگی در کانادا نخواهد داشت.

هزینه مسکن در کانادا

تامین مسکن یکی از اساسی‌ترین نیازهای بشر است که بخش عمده هزینه های زندگی را به خود اختصاص می‌دهد. به طور کلی 35 تا 50 درصد از بودجه شما صرف هزینه اجاره ملک می‌شود. در یک بررسی کلی از 3 شهر بزرگ کانادا در می‌یابیم که، هزینه اجاره بهای آپارتمان یک خوابه در مونترال 930 دلار کانادا در ماه، در تورنتو1,600دلار کانادا در ماه و در شهر کلگری1,200دلار کانادا در ماه است.

هزینه ورزش و سلامت در کانادا

یکی از مزایای زندگی در کانادا سیستم سلامت رایگان این کشور است، به عبارتی شما نیاز به پرداخت هیچ مبلغی برای ویزیت پزشک یا رفتن به اورژانس ندارید. هزینه استفاده از باشگاه ورزشی حدودا 50 دلار کانادا در ماه است.

هزینه حمل و نقل در کانادا

استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی برای مقیمان کانادا رایج است. آمار دوچرخه سواران کارمند در کانادا نیز رو به افزایش است؛ اما با این وجود داشتن ماشین در کانادا یک مزیت محسوب می‌شود. قیمت خرید یک ماشین معمولی و متوسط در کانادا در حدود ۲۵ هزار دلار است.

 

هزینه تحصیل در کانادا

هزینه تحصیل در مدارس دولتی درکشور کانادا برای فرزندان زیر 18 سال رایگان است. هزینه تحصیلات عالی(دانشگاه) کانادا نسبت به کشورآمریکا کمتر است. به عنوان مثال، هزینه متوسط دانشگاه در تورنتو بین 6  تا 58 هزار دلار کانادا است.

هزینه خوراک و غذا در کانادا

این هزینه بستگی به خود فرد و نوع زندگی او دارد، اما اگر فرد غذا را در خانه آماده کند، در این صورت هزینه خوراک برای یک خانواده 4 نفره را معادل6,800 دلار کانادا باید در نظر گرفت.

یک کیلو برنج 4 دلار
12 عدد تخم مرغ ← 3.5 دلار
یک کیلو سیب زمینی ← 3.2 دلار
500
 گرم نان ←  3 دلار
یک لیتر شیر ←  3 دلار
یک کیلو گوشت  ← 21 دلار
هزینه موبایل و اینترنت    155 دلار در ماه
یک کیلو فیله مرغ
  ← 15 دلار