سوالات متداول - کانادا

آیا خارجی ها میتوانند در کشور کانادا سرمایه گذاری املاک داشته باشند؟

بله. خرید املاک و مستغلات برای خریداران خارجی در کانادا آزاد است. به عبارت دیگر هر فرد غیر کانادایی در صورت داشتن سن قانونی، می تواند در کانادا ملک خریداری کند.

آیا با خرید ملک در کشور کانادا می توان اقامت دائم یا شهروندی کانادا را اخذ کرد؟

خیر. متاسفانه خرید املاک و مستغلات فقط راهی برای سرمایه گذاری در کاناداست و اقامت را به دنبال نخواهد داشت. با این حال در نظر داشته باشید کانادا یک مقصد بسیار مناسب برای سرمایه گذاری در جهت  پیشرفت و رونق اقتصادی است.

آیا با خرید ملک می توان ویزای توریستی دریافت کرد؟

بله. در حال حاضر از راه خرید ملک در کانادا نمی‌توان اقامت کشور کانادا را گرفت ولی می‌توان ویزای کانادا را دریافت کرد و سپس، آنرا به ویزای تحصیلی یا کاری تبدیل کرد و اقامت دائم کانادا را پس از طی مراحلی دریافت نمود.

کسانی که ویزا توریستی کانادا را ندارند می‌توانند با پیش خرید آپارتمان و تنها با پرداخت 10 تا 30 % مبلغ کل آپارتمان، ویزای توریستی کانادا را دریافت کنند و طبق زمانبندی های تعیین شده تا زمان تحویل آپارتمان مابقی بهای ملک را بپردازند.

آیا هزینه خرید املاک و مستغلات در کانادا برای کانادائی ها و خارجی ها یکسان است؟

بله. این هزینه و قیمت یکسان است، ولی تفاوت در نحوه پرداخت است. افراد غیر مقیم می بایست بالغ بر 35  درصد مبلغ کل را در ابتدای فرآیند پرداخت کنند. همچنین خریداران خارجی ملزم به پرداخت مالیات هستند.

کدام شهر کانادا را برای زندگی انتخاب کنیم؟

استانهای مختلف کانادا، شرایط و قوانین متفاوتی دارند. در صورتیکه مهاجرت شما تحصیلی یا کاری است، بایستی متناسب با شرایط خود، شهر مناسب را انتخاب کنید. جالب است بدانید که بیشترین تعداد ایرانیان در تورنتو ساکن هستند.

زندگی در کدام شهرهای کانادا هزینه کمتری دارد؟

شهرهایی که هزینه های کمتری نسبت به سایر شهرهای کانادا دارند عبارتند از کلگری ( Calgary)، مونترآل (Montreal)، وینیپگ ( Winnipegساسکاتون (Saskatoon) و اتاوا ) Ottawa) .

مراحل خرید ملک در کانادا به چه شکل است؟

متقاضی خرید ملک بایستی با فراهم کردن مدارک مربوط مانند کارت شناسائی، سوابق تحصیلی، مدارک زبان به بنگاه های معاملاتی معتبر مراجعه کرده و بنابر نیازهای خود از آنها بخواهد املاک مناسب را معرفی کنند. تیم بین الملل دلتا همراه با متخصصان املاک در سراسر دنیا شما را در این مسیر راهنمائی می‌کند.

آیا سرمایه گذاری املاک در کانادا، پرسود است؟

بنظر می‌رسد که خرید ملک یکی از راه های مطمئن سرمایه گذاری در کانادا بوده و میانگین سود و افزایش قیمت املاک در حد تورم سالیانه است. با این حال اگر یک فرد اجاره نشین بخواهد سرمایه خود را در بازار قرار دهد می تواند با محاسبه میانگین سود 6% درصدی شرایط خوبی را برای خود رقم زند.

آیا می‌توان برای خرید ملک از وام بانکی استفاده کرد؟

بله. استفاده از وام مسکن یا مورگِج (Mortgage)  برای خریداران خارجی امکان پذیر است. در کانادا منابع متنوعی برای تامین سرمایه خرید خانه وجود دارند. موسسات مختلف خصوصی و دولتی، در کنار بانک‌های کانادا اقدام به تأمین سرمایه‌ی خانواده‌ها برای خرید خانه می‌کنند. البته بایستی درباره این موسسات به اندازه کافی تحقیق کنید.
مقیمان دائم تا حداکثر 90 درصد ارزش ملک، وام مسکن دریافت می کنند و افراد غیر مقیم و خارجی می توانند تا حداکثر  ۶۵ درصد از بهای مسکن را وام بگیرند.

شرایط دریافت وام به منظور خرید خانه در کانادا کدامند؟

در مرحله اول، میزان حقوق وام گیرنده، سوابق کاری او، میزان اموال و دارایی ها ، ثبات وضعیت مالی ، بدهی های او مورد بررسی قرار می گیرد. سابقه اعتباری/  Credit Hostory متقاضی نیز از موارد مهمی است که در مرحله بعدی مورد بررسی قرار می‌گیرد.  به عنوان مثال تحقیق درباره آنکه آیا متقاضی در گذشته از وام مسکن استفاده کرده  یا خیر. و یا میزان بدهی او و بهره ماهیانه برای پرداخت بدهی او به چه میزان بوده است.

مزایای خرید ملک در کانادا کدام است؟

  • پرداخت مالیات کمتر
  • سرمایه گذاری پرسود
  • پرداخت های منعطف با پیش پرداخت های کم
  • استفاده از وام با اقساط بلند مدت و  بهره بانکی ناچیز
  • امکان اخذ ویزای توریستی برای فرد متقاضی و خانواده
  • امکان تبدیل ویزای اخذ شده به انواع دیگر آن

چرا دلتا؟

مشاوره رایگان خرید ملک در خارج از کشور
اطمینان از اعتبار سازندگان و صحت اطلاعات و قیمت های اعلام شده
عدم دریافت کمیسیون و حق الزحمه از خریدار
هماهنگی و تأمین تسهیلات و امکانات متنوع جهت بازدید حضوری از پروژه در کشور مقصد