راهنمای سفر - کانادا

فصول مناسب برای سفر به کانادا

همانطور که میدانید شرایط آب و هوایی کشور کانادا در مناطق مختلف و شهرهای گوناگون این کشور متفاوت است. فصل پائیز را نیز می­توان زمان مناسبی برای سفر به این کشور در نظر گرفت. چرا که در این فصل ، کانادا آب و هوایی مطلوب و خنک دارد و جشنواره های زیادی در شهرهای این کشور برگزار می­شود. در فصل تابستان، ماه های آگوست و ژوئیه بهترین ماه های سفر به کانادا با کشتی محسوب می‌شوند.

در فصل زمستان می­توانید با سفر به شهر کبک، از جاذبه های گردشگری و ورزش های زمستانی این کشور لذت ببرید. همچنین شهر تورنتو نیز مجهز به مسیرهای زیر زمینی است در نتیجه در فصل زمستان می­توانید از موزه ها و بازارهای سرپوشیده این شهر بازدید نمایید. ونکوور در تمام طول سال آب و هوایی معتدل، مطبوع و دلنشین دارد.

سفر دریایی به کانادا

اگرچه سفر به کانادا از طریق خطوط هوایی با سرعت بیشتری امکان پذیر است، اما بسیاری از مسافران، سفر دریایی را مهیج تر می دانند. افرادی که قصد دارند از طریق سفر با کشتی خود را به کانادا برسانند، می­بایست از طریق خطوط دریایی اروپا اقدام نمایند.

خط دریایی کشور هلند یکی از بهترین گزینه های سفر دریایی به قاره آمریکا است. کشتی های مسافربری این خطوط مجهز به امکانات بسیار مناسبی هستند و امنیت و آرامش مسافران را تضمین میکنند. کشتی کروز معروفترین کشتی مسافربری در این خط است که با گنجایشی برابر با 1258 نفر، مسافران را به مقصد می‌رساند. مسافران این کشتی می­توانند در هر یک از شهرهای بندری کانادا مانند کبک، پرنس ادوارد، هالیفاکس و نوا پیاده شوند و سپس به سفر خود به مرکز کانادا و دیگر شهرهای این کشور ادامه دهند.

سفر هوایی به کانادا

برای سفر به کانادا حداقل ۱۶ تا ۱۹ ساعت در پرواز هستید که در لیست سفرهای طولانی قرار دارد. بهتر است بدانیدکه پرواز مستقیمی از ایران به کانادا وجود ندارد و باید با یک یا دو توقف به آنجا رسید.

لیست شرکت‌های هواپیمایی که بیشتر ایرانی‌ها برای سفر خود به کانادا به مقصد شهرهای تورنتو، ونکوور و مونترآل انتخاب می‌کنند شامل موارد زیر است:

هواپیمایی‌های لوفت هانزا  / Lufthansa ، اِیر کانادا Air Canada /، تٌرکیش Turkish Airlines / ، کِی ال ام KLM / ، قطر اِیروِیز  / Qatar Airways، بروکسِل اِیرلاین Brussels Airlines / ، آستریَن ایرلاینز /Austrian Airlines ، اِمارات اِیرلاین Emirates / ، اَطلس گلوبال Atlas Global / ، یونایتِد اِیرلاینز United Airlines / ، خطوط هوایی بین المللی سوئیس Swiss International Air Lines / ، اوکراین اِیرلاینز  kraine Airlines / ، اِیر فرانس /  Air France