جاذبه های گردشگری - کانادا

Niagara Falls آبشار نیاگارا

آبشار نیاگارا معروف ترین جاذبه طبیعی کانادا است که هر ساله میلیون ها بازدید کننده برای دیدن آن به این کشور سفر می کنند. این آبشار زیبا در مرز بین کانادا و آمریکا واقع شده است و فاصله آن از شهر تورنتو حدود یک ساعت است. ارتفاع این آبشار به 57 متر می رسد. بازدیدکنندگان می توانند آبشار را از فاصله بسیار نزدیک ببینند. آبشار نیاگارا و غار نیاگارا بیش از یک قرن است که گردشگران را جذب خود کرده اند.

Whistler

برای علاقه مندان به ورزش اسکی، فقط دو ساعت رانندگی از ونکوور به  پیست اسکی و روستای ویستلر فاصله است. در حالی که ویستلر همواره یک منطقه ورزشی مهم زمستانی است، این شهر همچنین به عنوان مقصد تابستانی محبوب تبدیل شده است.  این روستا در سال 2010 به عنوان یکی از نقاط برگزاری بازی های المپیک زمستانی انتخاب شد.

The Bay of Fundy

خلیج فاندی، واقع در شرق کانادا در میان نیوبرانزویک و نوا اسکوشیا، به خاطر جزر و مد شگفت انگیز آن شناخته شده است. تنوع جزر و مد آن بزرگترین در جهان شناخته شده است، تا حداکثر 19 متر. برخی از محبوب ترین مکان ها و مناظر در کنار خلیج فاندی، صخره ها و سنگ های تشکیل شده در هوپ ول کیپ، پارک ملی فاندی و جزیره منان هستند.

Vancouver Stanley Park

یکی از بزرگترین گنجینه های ونکوور پارک 405 هکتاری استنلی است که در قسمت غربی مرکز شهر واقع شده است. این پارک توسط اقیانوس احاطه شده و به سرزمین عجیب و غریب درختان کاج تبدیل شده است، این پارک همواره مناسب برای دوچرخه سواری و پیاده روی می باشد.

 

برج سی ان (CN) تورنتو

در کرانه سواحل دریاچه اونتاریو در شهر تورنتو، برجی بلند به نام CN خودنمایی می کند که به یکی از نشان های کشور کانادا تبدیل شده است. این آسمان خراش با 553 متر ارتفاع یکی از بلندترین سازه های ساخت دست بشر است و دارای امکاناتی همچون رستوران 360 درجه، تلسکوپ و اتاقک های شیشه ای می باشد. با ورود به این اتاقک های شیشه ای، آن هم در آن ارتفاع، تمام مناظر طبیعی و شهری زیر پای شماست. برج نورپردازی شده و در هنگام شب، به رنگ های مختلفی در می آید که بسیار جذاب و دوست داشتنی خواهد بود.

 

کبک قدیم

کبک قدیمی یک میراث جهانی ثبت شده در یونسکو است، شهری کوهستانی است که در ارتفاعات قرار دارد و دارای تاریخی ترین ساختمان های شهر می باشد. قسمتی از شهر که در امتداد رودخانه سنت لارنس است ارتفاع کم تری دارد. قسمت های کوهستانی کبک بر روی صخره های مرتفعی واقع شده که حتی ارتفاعشان به 100 متر بالاتر از سطح زمین نیز می رسد و جاذبه های گردشگری همچون قلعه، دشت ابراهیم، میدان پلیسِ دام و پارک تاریخی توپخانه در آن قرار دارد. این منطقه یکی از محبوب ترین مناطق تاریخی کانادا است .همچنین گردشگران در کبک علاوه بر لذت بردن ازتماشای مناطق تاریخی، می توانند در خیابان تِرِزور  به تماشای آثار هنری هنرمندان سرگرم شوند.

مونترال قدیم

مونترال قدیمی همراه با چاشنی ساختمان های قدیمی تاریخی و رستوران های متعدد، گردشگران را میان خیابان های سنگ فرش شده جا به جا می کنند. مونترال شهری مدرن و شلوغ است اما بخش قدیمی آن کمی پایین تر از ساحل قرار گرفته و خالی از هرگونه شلوغی، سروصدا و آلودگی است و به نوعی به پناهگاهی برای گردشگران تبدیل شده است. تماشای دو مکان تاریخی بازار بونسکور و خیابان بونسکور را از دست ندهید. همچنین بازدید از کلیسای سلطنتی نوتردام، ساختمان سالن قدیمی شهر،محله پرجنب و جوش ژاک-کارتیه و سالن شهر 1870 نیز تجربه جذابی خواهد بود.