آشنایی با آب و هوا - کانادا

بهار در کانادا

بهار در کانادا بسیار شبیه پاییز است، دمای هوا مناسب و روزهای بارانی زیاد است. در این فصل سال، معمولا روز ها گرم و شب ها معمولا هوا سرد است. شکوفه ها دیر می رسند، اولین نمایش آنها در ماه آوریل یا می می باشد. در این فصل هوا در ونکوور و ویکتوریا بسیار گرمتر و متفاوت تر از هوا در سایر مناطق کشور است.

تابستان در کانادا

تابستان در کانادا از نیمه دوم ماه ژوئن یا حتی نزدیک به آغاز ماه جولای می آید. گرچه این فصل در کانادا خیلی متفاوت است چون درجه حرارت تنها 20 درجه سانتیگراد است. گرمای شدید در کانادا وجود ندارد. به طور کلی این فصل در غرب کشور معمولا طولانی تر است.

پاییز در کانادا

پاییز در کانادا زود می رسد. هوای بسیار سرد می تواند به معنای واقعی کلمه یک شبه برسد. آب و هوا در این فصل ناپایدار است، اغلب باران ولی در ماه اکتبر برف سبک می بارد. در تورنتو، پاییز طولانی، گرم و بسیار زیبا است. روزهای گرم حتی می توانند در ماه دسامبر باشند.

زمستان در کانادا

به عنوان یک قانون، زمستان در کانادا در ماه نوامبر، وقتی که باد سرد می وزد، به خود می آید و درجه هوا به زیر صفر می رسد که در تمام طول روز باقی می ماند. در شمال، زمستان سردتر است. در برخی مناطق دمای هوا به مراتب کمتر از 15 درجه سانتی گراد زیر صفر می رسد که همراه با باد سرد می باشد.