مهاجرت و اخذ اقامت - پرتغال

پرتغال با آثار معروف معماری خود در جهان زبانزد است. به علاوه قیمت های مناسب املاک، و شرایط اقامتی برای سرمایه گذاران آنرا به کشوری جذاب برای سرمایه گذاری تبدیل کرده است.

املاک و مستغلات پرتغال به عنوان یک سرمایه گذاری، پیشنهادی عالی و مقرون به صرفه است چرا که حتی در صورت وجود بحران های مالی باز هم  می تواند بهترین گزینه برای  افرادی باشد که می خواهند با داشتن پاسپورت آن از تمام امکانات شهروندان اروپایی بهره مند شوند.ارزش املاک و مستغلات در یکی از بهترین مناطق اروپا یعنی پرتغال بالاست و با قیمتی پایینتر از کشورهای اروپایی دیگر به فروش میرسد. همچنین بسیاری از مناطق شهری پرتغال نیز در حال بازسازی است و این موضوع در رشد قیمت املاک تاثیرگذار خواهد بود .

ویزای طلایی پرتغال فرصت فوق العاده ایست برای کسانی که به دنبال پاسپورت دوم اروپایی هستند . برای دانستن شرایط Golden Visa  و کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه شوید.

چرا پرتغال؟!

 1. سواحل ماسه ای و دشت های طلایی . منطقه ای در میان کوه ها  با  شهرهایی پرجنب و جوش، سیستم حمل و نقل بین المللی پیشرفته ، معماری شگفت انگیز و میراثی هزار ساله.
 2. آب و هوای معتدل اقیانوسیه، روزهای آفتابی، مردمانی خونگرم و مهمانپذیر.
 3. فاصله حدودا 2-3 ساعت هوایی با قلب اروپا
 4. خدمات درمانی رایگان برای شهروندان و اروپاییان
 5. دروازه ای ارزانتر نسبت به دیگر کشور های اروپایی برای ورود به اروپا
 6. کشوری امن و مطلوب برای زندگی، سفر و تفریح مخصوصا تفریحات آبی
 7. عضو منطقه یورو، عضو اتحادیه اروپا و پیمان شنگن، عضو سازمان ملل، ناتو و سازمان تجارت جهانی
 8. هزینه های زندگی در پرتغال به نسبت بسیار ارزانتر از کشور مجاور اسپانیاست و تقریبا نصف هزینه های معمول زندگی در نیویورک است.
 9. خواسته های نامعقول در برنامه اقامت سرمایه گذاری پرتغال وجود ندارد. شخص سرمایه گذار باید یک فرد بزرگسال، بدون سابقه کیفری و ممنوعیت ورود به قلمرو اتحادیه اروپا به هر دلیلی باشد. عدم داشتن هرکدام از این شرایط، می تواند دلیل محکمی برای رد درخواست متقاضی باشد.
 10. گستردگی زبان انگلیسی در این کشور زندگی و تفریح را برای مهاجران و گردشگران آسانتر کرده است.
 11.  با داشتن پاسپورت پرتغال می توانید به 185 کشور دنیا بدون ویزا سفر کنید.

 

ویزای طلایی پرتغال

پس از بحران های مالی سال های 2007 و 2008، پرتغال برای نجات اقتصاد خود و در جهت رونق بخشی آن، در سال 2012 اقدام به اجرا ی طرح اقامت با ویزای طلایی (Golden Visa) کرده است . از زمان اجرای این برنامه، کل سرمایه جذب شده به 3,360,000,000 یورو رسیده است. و دولت بیش از 5,000 اقامت سرمایه گذاری پرتغال را طی مدت پنج سال صادر کرده است همچنین نوزادان متولد شده از والدین خارجی که حداقل مجوز ۲ سال اقامت را دارند به طور خودکار شهروند پرتغال میشوند. سرمايه گذاري در پرتغال و یا گلدن ویزا، برنامه ای بسیار ساده و انعطاف پذیر با الزامات ساده قانونی و روشن برای جذب سرمايه گذاري در پرتغال است. این برنامه با به حداقل رساندن شرایط اقامت از جذاب ترین برنامه های اقامت برای سرمایه گذاران در جهان است.

سرمایه گذاری املاک در پرتغال

درباره سرمایه گذاری در املاک ومستغلات باید بدانیم که متقاضی باید ملکی نوساز و  با ارزش حداقلی 500,000 یورو خریداری کند و یا ميتواند املاكي خريداري كند که بیش از 30 سال پیش ساخته شده و نیاز به نوسازی دارند، در این صورت، حداقل مبلغ سرمایه گذاری به  350 هزار یورو کاهش می یابد.

مزایای استفاده از اقامت پرتغال با سرمایه گذاری مسکن

 • آزادی تردد در سراسر منطقه شنگن دارندگان کارت اقامت سرمایه گذاری پرتغال یا ویزای طلایی، می توانند بدون ویزا به کشورهای شنگن سفر کنند.
 • مجوز اقامت برای تمام اعضای خانواده،همسر، فرزندان و والدین (هر دو همسر) همراه با اقامت سرمایه گذار داده خواهد شد.
 • شرایط کسب وکار تجاری مطلوب.
 • بدون شرط حضور در خاک کشور پرتغال برای طولانی مدت
  به ازای هرسال تنها لازم است 7 روز در کشور حضور داشته باشید.
 • دسترسی به خدمات تحصیلی، خدمات بهداشتی با کیفیت و نظام حقوقی تحت استاندارد های اتحادیه اروپا.
 • شانس دریافت تابعیت و پاسپورت پرتغال پس از 5 سال

اقامت پرتغال برای مدت یک سال صادر می شود. پس از انقضای کارت، می توان آن را دو بار و هر بار برای 2 سال تمدید کرد. پس از 5 سال ، متقاضی می تواند اقامت دائم خود را درخواست و برای تابعیت و پاسپورت پرتغال  اقدام کند.