جاذبه های گردشگری - پرتغال

Alcobaca Monastery

صومعه الکوباکا، صومعه کاتولیک رومی واقع در شهر الکوباکا، در مرکز پرتغال است. این مکان نخستین بار توسط اولین پادشاه پرتغال در سال 1153 تأسیس شد و در طول تاریخ خود همکاری نزدیکی با پادشاهان پرتغال داشته است. کلیسا و صومعه اولین ساختمان های گوتیک در پرتغال بودند و همراه با صومعه سانتا کروز در کیمبر یکی از مهم ترین صومعه های قرون وسطایی در پرتغال به شمار می رود.

 

Capela dos ossos

کاپیلا دوس اوسوس به نظر می رسد که مستقیما از فیلم های ترسناک ساخته شده، اما در واقع آنها باقی مانده های انسانی را به یک کلیسای ویژه منتقل کردند، که به نام کلیسای استخوان شناخته می شود، جایی که استخوان ها داخل کلیسا را تزئین می کنند. کلیسای کاتولیک بخشی از کلیسای گوتیک سنت فرانسیس است. تخمین زده شده است که 5000 اسکلت، از جمله جمجمه، دیوارهای کلیسا و سقف را پوشانده اند.

Sao Jorge Castle

قلعه سائو جورج یکی از جاذبه های توریستی برتر در لیسبون است، زیرا می توان آن را از سراسر شهر دید. این قلعه به دوران رومیان می رسد، هرچند مورس ها آن را در قرن دهم بازسازی کردند. این قلعه در زمان حکومت مورایی در سال 1147 در جنگهای صلیبی دوم آزاد شد و بعدا به عنوان محل اقامت پادشاه آلفونسو سوم  مورد استفاده بود. این قلعه چندین بار تخریب و بازسازی شده است. امروزه دیوارها و 18 برجی که بازدید کنندگان می توانند از آن بازدید کنند همچنان باقی مانده است.

Belem Tower

برج بلوم، همچنین به عنوان برج سنت وینسنت شناخته می شود، در جزیره ای بر رودخانه تاگوس در لیسبون-پایتخت پرتغال- قرار دارد. تاریخ این قلعه به 1515 میلادی می رسد، برج بلوم برای دفاع از شهر لیسبون از مهاجمان و همچنین به منظور خوش آمد گویی به دوستان ساخته شده بود.

Pena National Palace

کاخ ملی پنا به نظر می رسد قلعه ایی افسانه ای باشد، در روزهای بارانی یا ابری بالای این قلعه در ابر محو می گردد. این اثر توسط پادشاه فردیناند دوم ساخته شده است، این یک نمونه چشمگیر از رمانتیسیسم قرن نوزدهم است، این بنا نه تنها در پرتغال، بلکه در جهان، به عنوان ترکیبی از سبک های معماری موریه و مانوعلین شناخته شده و از آن به عنوان یک کلیسا برای بانوی پنا در قرون وسطی استفاده می شه که امروزه  برای مراسم دولتی استفاده می شود.