جاذبه های گردشگری در پافوس

پافوس گنجینه طبیعی و فرهنگی

 

پافوس یکی از زیباترین مناطق کشور قبرس است. این شهر منزلگاه آثار باستانی بی شماری است که جاذبه های حضور برای دوستداران تاریخ و تمدن را دوچندان می کند. به گزارش عصرایران، پافوس در فهرست میراث جهانی یونسکوبه عنوان گنجینه‌ای طبیعی و فرهنگی ثبت شده است. پافوس در دوران رومی ها پایتخت قبرس بوده است.

 

 

 

اکنون نوبت به آکواریوم پافوس رسیده که  می توانید تجربه‌ای به یاد ماندنی از دنیای زیر آب داشته باشید. پس از آن موزائیک‌های پافوس را از راهنمای تور خود بخواهید. موزائیک‌های پافوس دز نزدیکی بندر پافوس قرار داشته و از نمونه‌های به خوبی حفظ شده هستند که قدمت آنها به قرن سوم تا پنجم میلادی باز می گردد. سپس آماده حضور درمقبره پادشاهان شوید که جز بهترین جاذبه های گردشگری در پافوس محسوب می شود.

 

 

 سواحل پافوس با شن های گرم و زیبا گردشگران زیادی را به سمت خود جلب می کند.

 

 

انواع هتل های چندستاره در پافوس، میزبان گردشگران خواهند بود.

 

 

اودئون قدیم

پافوس اودئون در قرن2 و به طور کامل از بلوک های سنگ آهک تراشیده ساخته شده است. اودئون در گذشته یک فانوس دریایی مدرن به شکل یک تپه سنگی بوده که از شهرهای دور قابل مشاهده بوده در طول سال های 1973 و 1974 کشف شد،اودئون در زمان خود آن را یک دادگاه بزرگ بوده است.

 

اودئون جدید

و امروز آن را نه تنها یک جاذبه توریستی است، بلکه آن را نیز برای اجراهای موسیقی و تئاتر استفاده می شود.

تئاتر در اودئون تا حدی پس از حفاری آن دوباره بازسازی شد. این یک نیم دایره که شامل 12 ردیف صندلی است. که حدود 1200 صندلی برای تماشاگران است. هر سال ماه ژوئن در پافوس اودئون جشنواره گروه کر برگزار می گردد. شما می توانید برخی از بهترین گروه های کر از سراسر قبرس و برخی خارج از کشور ، در اینجا بشنوید. این رویداد سالانه برگزار می شود.جشنواره نور نیز در پافوس اودئون برگزار می شود و این هر چهارشنبه در طول ماه های تابستان برگزار می شود.

 

 

 

بزرگترین زمین های گلف

اگر تصور شما از زمین گلف چند سوراخ بر روی یک فضای سبز است،پس پافوس دارای مقدار تعداد بیشماری از این فضاهاست! چهار زمین های گلف در قبرس که به عنوان استانداردترین زمین ها برای مسابقات قهرمانی شناخته شده که سه تا از آن در نزدیکی پافوس وجود دارد. آنها عبارتند از: تسادا گلف، آفرودیت ،هیلز، باشگاه گلفی در نزدیکی پیزوری بنام دره گلفها که در نزدیکی پافوس واقع شده است.

تپه آفرودیت به یک تفریحگاه ساحلی در منطقه پافوس، قبرس است.در اسطوره‌های یونان فرزند پادشاه خدایان زئوس و حوری دریایی دیونه، الهه عشق، زیبایی و شور جنسی است. در اساطیر رومی با ونوس قابل قیاس است و کوپیدو پیام رسان عشق بود. او بجز زیبایی‌اش صفت مشخصه‌ای ندارد، اما پیوند او با باروری طبیعت ممکن است با گل‌ها یا ساقه‌های پیچیدهٔ گیاهان نشان داده شود. نمادهای او دلفین، نیلوفر آبی، گل رز، گوش‌ماهی، فاخته، گنجشک، آینه، قو و کمربند هستند.

تپه آفرودیت یک تفریحگاه ساحلی در منطقه پافوس، قبرس است.تفریحگاه تپه آفرودیت بعد از معبد الهه آفرودیت تقریبا با یک مایل فاصله دورتر قرار دارد در بین تپه در یک دامنه طبیعی بنا شده است دارای ویژگی های بسیاری است مثل آب و هوای مدیترانه ای با معماری فرنگی رومی.

این مجموعه دارای چندین رستوران، بازاری سنتی برای خرید سوغات، یک کلیسای کوچک، یک گالری هنری، چشمه ای جوشان، دریاچه ابگرم، زمین بازی گلف، باغ های زیبا و معطر با پوشش گیاهی متنوع طبیعی و امکانات تفریحی دیگر یکی از بهترین مراکز تفریحی پافوس به شمار می رود

 

.

خانه دیوتیسوس

 

 

کفپوش موزاییک خانه دیونیسوس “House of Dionysus” از بهترین های مدیترانه و بهترین جاذبه های گردشگری پافوس می باشد.. قابل توجه ترین موزاییک در این خانه، متعلق به دیونیسوس می باشد که بر روی ارابه ای توسط دو پلنگ کشیده می شود.. در پشت خانه تصویر الیمپوس سوار بر روی بالهای عقابی را خواهید دید. مقابل این بنای تاریخی، خانه آیون قرار دارد که 5 موزاییک دیدنی در آنجا نگهداری شده.. در سمت چپ، تصویر لدا و زئوس در قالب یک قو دیده می شود.در سمت راست تصویر دیونیسوس در کودکی  و در وسط تصویر مسابقه زیبایی قرار دارد.خانه تسئوس هم در نزدیکی اینجاست که به دلیل تصویر زیبای نبرد تسئوس با مینیاتور (جانوری که نیمی از بدنش انسان و نیمی گاو می باشد) بر روی موزاییک، ارزش بازدید را دارد.

 

مقبره پادشاهان

 

مقبره پادشاهان “Tombs of the Kings” در دوکیلومتری خارج از شهر قرار دارد.. این مقبره های زیرزمینی که قدمتشان به قرن 4 قبل از میلاد بر می گردد، از میراث جهانی یونسکو می باشند.. در اینجا هفت مقبره وجود دارد که اگر وقت کمی برای بازدید از آنها دارید، پیشنهاد میکنم از مقبره شماره 3 دیدن کنید.. این مقبره جالب ترین ویژگی های معماری باستانی را دارد.

 

آگیا پاراسکوی

 

گر به دنبال نقاشی های دیواری هستید، این کلیسای بیزانس آگیا پاراسکوی “Agia Paraskevi” در منطقه گروسکیپو یکی از بهترین دیدنیهای قبرس پافوس می باشد.. این کلیسا که قدمتش به قرن 10 برمیگردد، دارای 5 گنبد، یک صلیب و نقاشی های آبرنگی زیبا از زندگی عیسی مسیح می باشد.. در گنبد مرکزی هم تصویر زیبایی از مریم مقدس خواهید دید.

 

موزه باستانشناسی

 

اگر عاشق تاریخ هستید، نباید موزه باستانشناسی پافوس ” Archaeological Museum” را از دست بدهید که آثار عتیقه قبرس از دوران نوسنگی تا دوران عثمانیان را به نمایش می گذارد.. این مجموعه چهار اتاق دارد..

اتاق اول مجسمه های تراکوتا و قهرمان لمبا و گلدان های قرمز شهر پلیس را ارائه می کند.. اتاق دو شامل سفال هایی به سبک کلاسیک یونانی، مجسمه ها و سکه های دوره های پادشاهای مختلف می شود.. اتاق سوم چندین تابوت رومی و چشم سنگی مرمر را به نمایش می گذارد.. اتاق چهار یافته های باستانی از خانه دیونیسوس به ویژه سفال های قرون وسطی را نمایش می دهد.

 

روستای فیتی

 

یک سفر نیم روزه به بیرون از شهر پافوس داشته باشید و به روستای فیتی در پافوس “PHYTI Village” ، یکی از دیدنی های کشور قبرس بروید. در اینجا میتوانید در فضایی دنج و آرام استراحت کنید و در عین حال فاصله کمی با جاذبه های گردشگری پافوس دارید.. در کوچه پس کوچه های باریک روستای فیتی قدم بزنید و کمی از سواحل شلوغ و پلوغ پافوس دور باشید.

 

شبه جزیره آکاماس

 

اگر عاشق طبیعت و پیاده روی هستید، بهترین گزینه برای شما رفتن به شبه جزیره آکاماس”Akamas Peninsula” می باشد. دراینجا گونه های گیاهی و جانوری نایاب وجود دارد که تنها در قبرس دیده می شود.. مسیر آفرودیت یکی از محبوب ترین مسیرهاست که 4 ساعت طول می کشد.

 

 

 

قبرس جنوبی و جاذبه های آن

قبرس طبق بیانیه جمهوری قبرس یک کشور جزیره ای در مدیترانه شرقی است و سومین جزیره بزرگ و پرجمعیت در مدیترانه است.پایتخت قبرس نیکوزیا میباشد و واحد پول قبرس یورو است. مهاجرت و دریافت نشان شهروندی در قبرس بستگی به این دارد که از کدام کشور قصد مهاجرت به قبرس را داشته باشید. قوانین و آئین نامه های مختلفی برای کشورهای مختلف در نظر گرفته شده است.

اگر به دنبال آرامش و تفریح باشید بهترین جایی که میتوانید انتخاب کنید قبرس و شهر زیبای paphos میباشد. قبرس یک مقصد بسیار محبوب میان انگلیسی ها است و همچنین طرفداران زیادی در جوامع اروپایی، آسیایی و روسیه دارد.

مزایای زندگی در قبرس:

 • میزان جرائم در قبرس بسیار پایین است و همیشه در آنجا احساس امنیت دارید.
 • آب و هوا در قبرس بسیار پایدار است و به نظر میرسد تابستان برای همیشه باقی میماند.
 • مالیات در قبرس در مقایسه با اکثر کشور ها بسیار پایین است.
 • گذران زندگی و سرعت آن دقیقا طبق خواسته شما پیش میرود و انعطاف پذیری زندگی در قبرس از نکات بسیار مثبت آن میباشد. افراد کمی در آنجا پر مشغله هستند و اگر شما تمایل دارید زندگی آرامی داشته باشید میتوانید به خوبی آن را در قبرس پیدا کنید.
 • تقریبا همه مردم قبرس زبان انگلیسی بلد هستند.
 • اگر یونانی صحبت نمیکنید یکی از بزرگترین مزایای مهاجرت به قبرس این است که اکثر مردم آن به زبان انگلیسی مسلط هستند و میتوانید درخواست خود را به زبان انگلیسی بیان کنید. همچنین تعداد زیادی هستند که به زبان روسی هم مسلط هستند و اگر به زبان روسی هم صحبت میکنید، میتواند برای شما کمک زیادی باشد.

 • سواحل آفتابی قبرس بر اساس نظر سنجی به عنوان بهترین سواحل اروپا شناخته شده است.
 • اجاره املاک در قبرس بسیار ارزان هست و هزینه های زندگی بسیار پایین است.
 • غذاها و پیش غذاهای بسیار لذیذ قبرس وصف ناشدنی است و تا زمانی که برای صبحانه، ناهار و شام پنیر هالومی را نخورده اید زندگی نکرده اید.
 • هزینه آب و برق بسیار پایین است.
 • استخدام یک نظافتچی و ارائه سرویس های نظافتی دیگر هزینه زیادی ندارد.
 • باغبانی، پرستاری بچه، کارواش و سایر خدمات با هزینه بسیار کم ارائه میشوند. اغلب از ساعتی 5 یورو هزینه ها شروع میشوند و اگر پول بیشتری پرداخت کنید، خدمات با کیفیت تری دریافت خواهید کرد.
 • اگر به نوشیدنی علاقه مند هستید میتوانید انواع نوشیدنی را با مبلغ بسیار کم خریداری کنید.

با توجه به اینکه هزینه های زندگی در قبرس بطور قابل توجهی پایین تر از سایر کشور های اروپایی است قیمتها معمولا بین 20 تا 50 درصد پایینتر از انگلستان است.

به عنوان مثال میوه ها و سبزیجات تازه در سوپر مارکت ها به راحتی در دسترس هستند و بسیار ارزان ارائه میشوند.