آشنایی با آب و هوا - قبرس

قبرس، سومین جزیره بزرگ در مدیترانه است و در شرق در نقطه ای قرار دارد که فرهنگ خاورمیانه، آسیا و اروپا ادغام شده است. در شرق این جزیره  لبنان و سوریه، در جنوب اسرائیل و در غرب یونان و گروهی از جزایر قرار دارد. در شمال قبرس، ترکیه و جنوب آن مصر واقع شده است.
قبرس دارای اقلیم گرمسیری با تابش آفتاب در تمام روزهای سال است. گرما با وزش نسیم در مناطق ساحلی کاهش می یابد.
روستاهای واقع شده در زمین های مرتفع تر اغلب دارای سرما و یخبندان هستند.

فصل بهار

بهار، فصل زیبایی و شکوفایی قبرس است با آب و هوایی گرم و بارش های پراکنده. روزها دارای گرمای مطبوع است، اما در شب ممکن است دما کاهش یابد. بهار بهترین فصل برای کسانی است که مایلند در طبیعت به گشت و گذار بپردازند، چون همه جا سبز است و گل ها شکفته اند.

 

فصل تابستان

جولای و آگوست در تابستان، گرم‌ترین ماه‌های سال هستند. گرما و خشکی، تا ماه نوامبر ادامه دارد. تمام قسمت هاى قبرس داراى هوای آفتابی هستند و در مرکز جلگه و قسمت هاى شرقى جزيره، آفتاب بيشترى می‌تابد.
جزيره ی قبرس در طول سال به مدت ۶ ماه آب و هواى تابستانى دارد. اختلاف درجه ی حرارت ميان نواحى ساحلى و داخلى در طول روز چشمگير است.

 

 

 فصل پاییز

روزهای پاییز دارای گرمای مطبوع برای مسافرت های پاییزی است. در این فصل کماکان می شود شنا کرد و ورزش های آبی را انجام داد.

 

فصل زمستان

فصل زمستان قبرس، هوايی پاییزی برای مسافران خارجی دارد. گاهی اوقات باران می بارد، اما هنوز میتوانید شاهد تابش خورشید باشید. شب‌های زمستانی، دمای هوا پایین می‌آید و کمی سرد است؛ اما در طول روز هوا آفتابی و گرم است. قبرس در طول زمستان متاثر از بادهاى غربى و جنوبى درياى مديترانه است و زمان بسیار مناسب برای ورزش اسکی در کوه های ترودوس است.