راهنمای سفر - قبرس شمالی

قبرس جزیره ای در بخش شرقی اروپا است و برای افرادی که بدنبال یک سفر لذتبخش به مکانی زیبا و آرام هستند توصیه می شود. بخش شمالی جزیره به قبرس شمالی یا ترک نشین معروف است و برای سفر به آن نیازی به ویزا نیست اما این نکته را باید درنظر گرفت که گردشگرانی که از قبرس شمالی وارد این جزیره می شوند امکان سفر به قبرس جنوبی ندارند اما بالعکس افرادی که از بخش جنوبی جزیره وارد قبرس می شوند می توانند به راحتی به قبرس شمالی نیز سفر کنند.

راه ‌های سفر به قبرس شمالی

قبرس شمالی مرز دریایی و هوایی مستقلی ندارد و در حال حاضر از طریق مرزهای کشور ترکیه میتوان برای ورود به این کشور اقدام کرد. در اینصورت نیازی به اخذ ویزای توریستی نیست.
برای سفر به این کشور زیبا میتوان از سفر هوایی، دریایی و حتی زمینی استفاده کرد.

سفر هوایی:
برای سفر هوایی به قبرس شمالی، پرواز مستقیمی از ایران وجود ندارد و ایرلاین هایی ازجمله ترکیش ایر و پگاسوس از ترکیه به قبرس شمالی پرواز دارند. معمولا اکثر این پرواز ها به مقصد فرودگاه بین المللی Ercan  است.

سفر دریایی:
برای تجربه ی این نوع سفر در ابتدا لازم است خود را به یکی از بنادر ترکیه ازجمله آنتالیا و مرسین برسانید و از طریق دریای مدیترانه با یک سفر دریایی چندساعته به بندر گیرنه در قبرس شمالی بروید.

سفر زمینی:
اگر از کشورهای اروپایی عازم قبرس هستید میتوانید ابتدا به فرودگاه Larnaca  در قبرس جنوبی رفته و از آنجا از طریق زمینی به قبرس شمالی بروید.

 

خدمات بانکی و مالی برای گردشگران در قبرس شمالی

در حال حاضر توریست ها امکان افتتاح حساب در قبرس شمالی را برای دوره ی موقت حضور خود در این کشور ندارند و باید پول نقد همراه داشته باشند. این وجه نقد میتوانید در قالب ارز رسمی قبرس شمالی یعنی لیر و یا ارزهای دیگر ازجمله پوند و دلار باشد.