جاذبه های گردشگری - قبرس شمالی

قبرس، جزیره ای زیبا و کوچک با گنجینه ای از آثار تاریخی و طبیعت چشم نواز در قسمت شرقی اروپا است. بخش ترک نشین جزیره (قبرس شمالی) بدلیل داشتن آثار تاریخی و خطوط ساحلی بسیار زیبا همواره یکی از مقاصد سفر برای افرادی بوده که بدنبال سفری لذت بخش و همراه با آرامش هستند.
در ادامه به بررسی برخی از جاذبه های گردشگری قبرس شمالی می پردازیم.

 

بندر گیرنه

گیرنه، بندر قدیمی و زیبایی است که به جواهر قبرس نیز شهرت دارد. این شهر تاریخی با وجود پیشرفت هایی که داشته، کماکان بافت قدیمی و سنتی خود را حفظ کرده. بطوریکه، برای امتحان طعم غذاهای محلی قبرس میتوانید به رستوران ها و کافه های قدیمی گیرنه سر بزنید چراکه منوی این رستوران ها شامل غذاهای سنتی و محلی منطقه است. بازدید از گیرنه لذت قدم زدن در شهری آرام، زیبا و مملو از آثار تاریخی ارزشمند را برای شما به همراه دارد.

 

قلعه گیرنه

قلعه ی گیرنه یکی از آثار تاریخی معروف این شهر است که با معمار ترکیبی و پیچیده ساخته شده است.
این قلعه چشم انداز بینظیری از تمام شهر گیرنه دارد و در پشت دیواره های آن جاذبه های گردشگری زیادی قرار گرفته است ازجمله موزه ی کشتی های شکسته که قدیمی ترین کشتی کشف شده در بستر دریا در آن قرار دارد.

 

قلعه سنت هیلاریون

دلیل نامگذاری این قلعه این است که در ابتدا محل زندگی سنت هیلاریون بوده. این مکان تاریخی در شهر گیرنه و در اتفاع 670 متری ساخته شده بطوریکه چشم انداز بینظیری از شهر و روستاهای اطراف دارد.
قلعه ی سنت هیلاریون در 3 طبقه بنا شده و پله های پیچ در پیچ و باریک آن در بالاترین طبقه به برج پرینس جان و خانه های سلطنتی منتهی می شود.

 

شبه جزیره کارپاس

کارپاس، شبه جزیره ای کمتر کشف شده در شمال شرقی جزیره قبرس و در امتداد سواحل طلایی است که در آن مناطقی مناسب کوهنوردی، اماکن تاریخی فراوان و روستاهایی جذاب به چشم می خورد. این منطقه به حیات وحش و به خصوص الاغ های وحشی آن معروف است.

 

قلعه کانتارا

این قلعه در دوره ی بیزانس و در زمان حمله ی اعراب برای حفاظت از شبه جزیره ی کارپاس ساخته شد. قلعه ی کانتارا با دسترسی بسیار راحت در ارتفاع 610 متری قرار دارد. از بالای قلعه میتوانید چشم اندازی از خلیج سالامیس، شبه جزیره کارپاس،فاماگوستا و حتی دیگر بخش های قبرس شمالی داشته باشید.

 

شهر باستانی سالامیس

سالامیس، شهر باستانی در ساحل شرقی قبرس شمالی است و یکی از اماکن بزرگ باستان شناسی و جاذبه های قبرس به شمار می رود. این شهر تاریخی در قرن 12 قبل از میلاد تاسیس شد و بعد از سالها رشد و پیشرفت در اثر حمله ی اعراب، زلزله و جزر و مدهای قرن هفتم نابود شد.
با قدم زدن در سالامیس، ویرانه ها و آثار تاریخی را میبینید که هر کدام متعلق به دوران خاصی از تاریخ است و هر تاریخ دوستی را شیفته ی خود می کند.

 

کلیسای سنت بارناباس

این کلیسا با گنبدهای سفید و زیبا در شهر فاماگوستا قرار دارد و قبر سنت بارباروس نیز در همین کلیسا است و این مکان هنوز یکی از زیارتگاه های یونانیان قبرس است.