پروژه های بزرگ ملکی در ترکیه

گران ترین مناطق ترکیه در زمینه املاک و مستقلات کدامند ؟
در زمینه تفاوت قیمت در مسکن،از محله ای به محله دیگر؛ المان های بسیاری نظیر موقعیت مکانی، سرویس ها، جمعیت و غیره نقش کلیدی دارند. این المان ها نه تنها در ترکیه بلکه در تمام دنیا در تعیین قیمت ملک موثر هستند.
در ترکیه مناطق توریستی از بهترین فرصت های سرمایه گذاری چه برای خارجیان و چه برای اتباع ترک،به شمار می‌آید.سطح آرام بودن و مناظر طبیعی و همچنین سطح تقاضا برای اجاره منزل و فاصله وسایل نقلیه عمومی تا موقعیت ملک؛ المان هایی هستند که تاثیر به سزایی در تعیین قیمت ملک دارند.
با در نظر گرفتن این مفاهیم مکان هایی که در سواحل ازمیر ، مولا (Mugla)، آنتالیا و استانبول قرار دارند؛ مناطق تاپ ترکیه با بالاترین قیمت ها به شمار می‌روند.

گران ترین مناطق در استانبول/ Istanbul 
به نقل از روزنامه Khabar Turk در سال 2018 پنجاه منطقه تاپ در ترکیه همگی در کنار ساحل واقع شده اند. استانبول به جهت دارا بودن بالاترین قیمت درهر متر مربع مسکن در رتبه اول قرار دارد.منطقه بشیکتاش ( Besiktas ) بالاترین قیمت را در شهر استانبول داراست که قیمت هر مترمربع در آن به 14.270 لیر می رسد. منطقه ساریر ( Sariyer ) که قیمت هر مترمربع در آن به 11.350 لیر می‌رسد در رتبه دوم قرار دارد. جزیره Bozcaada که مابین çanakkale و استانبول  واقع شده است با قیمت 8.677 لیر به ازای هر متر مربع در جایگاه سوم قرار دارد. قیمت ملک در منطقه باکرکوی (Bakirkoy) به ازای هر متر مربع 8.651 لیر است که  جایگاه چهارم را به خود اختصاص داده است.


 

گران ترین مناطق در ازمیر/ Izmir
 چشمه که منطقه ای ساحلی و توریستی به شمار می آید، از نظر بالا بودن قیمت در مکان اول قرار دارد که قیمت هر متر مربع آن به 8.521 لیر می رسد. نارلی دره با قیمت 5.283 لیر به ازای هر متر مربع در رتبه دوم قرار دارد.

 


 

گران ترین مناطق در مولا/ Mugla
در استان Mugla معروف ترین منطقه از نظر توریستی بدروم ( Bodrum ) می باشد که قیمت هر متر مربع آن به 8.104 لیر می‌رسد در جایگاه اول قرار دارد. منطقه Datça در رتبه دوم قرار دارد که قیمت آن به 4.558 لیر به ازای هر مترمربع است. منطقه سوم مارماریس (Marmaris) است که قیمت هر متر مربع در آن به 4.321 هزار لیر می رسد.

 


 

گران ترین مناطق در آنتالیا/ Antalya
آنتالیا به سبب طبیعت توریستی اش متمایز است بنابراین سالیانه توریستان بسیاری را در سطح جهان به خود جذب می کند. Kaş به قیمت 5.067 لیر به ازای هر متر مربع در رتبه اول و شهر Çamardı به سبب قیمت 4.025 لیر در رتبه دوم از نظر گرانی قرار دارد. و در پایان Yalova که سرشار از استخر های طبیعی است با قیمت 3.375 لیر به ازای هر متر ، رتبه سوم را به خود اختصاص داده است.

 


 

گران ترین مناطق در آنکارا/ Ankara
همچنین آنکارا که از نظر صنعت فروش ملک در رتبه دوم پس از استانبول قرار دارد، تنها یک منطقه گران قیمت دارد که در آن اغلب شخصیت های سیاسی از سراسر دنیا، زندگی می کنند. Çankaya  محله ای است که در آن قیمت هر متر مربع از خانه به 3.220 لیر می رسد.