جاذبه های گردشگری - مرسین

مرسین یکی از شهرهای مهم ترکیه در ساحل دریای مدیترانه در جنوب ترکیه است. این شهر مرکز استان مرسین نیز هست. شهر مرسین یک شهر توریستی با پلاژهای زیبا و آثار گرانبها مثل غار اصحاب کهف است. دره و غار جهنم و بهشت، آبشارهای فراوان مثل تارسوس،کلیسای آنتیک جانبازلی، کانلی دیوانه نکروپول، مسجد موغدات ، کیز کاله سی/  قلعه دختر، قلعه سیلیفکه، کایا آداملاری، چاغری آنیتی، آلاهان و قبر دانیال پیامبر نیز در این شهر واقع شده است. این شهر به مروارید دریای مدیترانه معروف است.

مرسین یک شهر مهم و تاثیرگذار اقتصاد ترکیه است و بزرگترین بندر ترکیه در این شهر  واقع شده است. جالب است بدانید مرسین یک تولید کننده عمده روغن پنبه دانه  است.

غار کوشک بوکو ( Köşekbükü Mağarası )

غار Kösekbükü، غاری تاریخی با مساحت 500 متر مربع، در 9 کیلومتری آنامور ، یک منطقه گردشگری است که قدمت آن به دو هزار سال قبل برمی گردد و تعداد بازدیدکنندگانش روز به روز افزایش می یابد. دمای هوای درون غار 18 درجه سانتی گراد و رطوبتش، 80% برآورد شده است. جالب است بدانید که تنفس کردن در این غار برای بیمارانی که آسم دارند مفید است.

رودخانه آنامور( Anamur Çayı)

آنچه در رودخانه آنامور زیبا و لذت بخش است ماهی گیری در آبِ بسیار سرد این رودخانه است. البته رستوران های اطراف نیز ماهی قزل آلای تازه را برای شما سرو می کنند.

آبشار ایلی سو ( Ilısu Şelalesi )

آبشار Ilısu، به ارتفاع 70 متر در استان گیلانار مرسین واقع است. در کنار این آبشار گرمای شدید تابستان لذت بخش خواهد بود.

آبشار یرکوپرو ( Yerköprü Şelalesi )

آبشار Yerköprü،در شمال Kuskan، واقع در عمق کوه های تاروس و در منطقه بکر پارک های ملی واقع شده است. به گفته تاریخ شناسان صخره های موجود در این آبشار 110 میلیون سال قدمت دارند. این بنا به عنوان یک میراث ملی در ترکیه به ثبت رسیده است.

کلیسای داگپازاری ( Dağpazarı Kilisesi )

کلیسای داگپازاری توسط توریست های مرسین برای تعطیلات بازدید می شود. می توانید بازدید از این کلیسا را نیز در سفر خود به مرسین تجربه کنید.

خلیج آکچاکیل ( Akçakıl koyu )

خلیج آکچاکیل یکی از بهترین نقاط برای سپری کردن سفری کوتاه در دل طبیعت و به دور از زندگی لوکس امروزی است. این خلیج در 12 کیلومتری مرکز شهر Silifke واقع شده و تنها 3 کیلومتر با Taşucu فاصله دارد.  اگر به دنبال گذراندن تعطیلاتی آرام در دل زیبایی‌های بکر منطقه هستید، ساعاتی را در اینجا بگذرانید.

شهر تاریخی اولبا ( Olba Antik Kenti )

این شهر تاریخی از نظر تاریخی و مذهبی حائز اهمیت است. برای بازدید از ویرانه های کلیساهای قدیمی و بازمانده های امپراطور رومی ها، به غرب شهر بروید.

 

Uzuncaburç

این بنای تاریخی در شهر Silifke در استان مرسین واقع شده است. این شهر از ویرانه های شهر تاریخی Diokaisareia از دوره یونانیان به جا مانده است. اگر از شهر مرسین و از طریق اتوبان D-400 به سمت شمال غربی سفر کنید،  در غرب Susanoğlu به نزدیکی این بنا می‌رسید.

 رودخانه  لیمونلو ( Limonlu Çayı )

این رودخانه از Yüğlük Dağı در کوه‌های تاروس سرچشمه می‌گیرد و به سمت جنوب غربی روان می‌شود تا نهایتا در منطقه Erdemli به دریای مدیترانه بریزد. در شهر لیمونلو، تقریبا 500 متر به سمت غرب دهانه رودخانه، قلعه Lamos Kalesi از زمان عثمانی به جا مانده است. 

Kanlıdivane

Kanlidivane، یکی از مکانهای تاریخی مرسین، در نزدیکی sinkhole شهری باستانی است. این شهر از توابع آردملی/   Erdemli به شمار می‌رود.

آبشار تارسوس ( Tarsus Şelalesi )

آبشار تارسوس، واقع در تارسوس در مرسین، مکانی تفریحی است. با سفر به طبیعت از قدم زدن در این مکان بکر و دیدنی از هوای مطبوع و تمیز این ناحیه لذت ببرید. 

Belenkeşlik Kalesi

مرسین نه تنها دارای مناظر بکر و طبیعی است، بلکه قلعه ها، ، کلیساها و سایر بقایای تاریخی گردشگران زیادی را به خود جلب می‌کند. قلعه Belenlik در فلات Soğucak، 20 کیلومتری مرکز شهر واقع شده است.

مسجد میکدات ( Hz. Mikdat Camii )

این مسجد زیبا معروف به داشتن 6 مناره است که تعداد مناره های آن با مسجد احمد سلطان برابر است. نام دیگر آن مسجد Muğdat است. در درون این مجموعه یک کتابخانه، یک مرکز سلامتی و اتاق کنفرانس وجود دارد.