جاذبه های گردشگری - استانبول

استانبول بزرگترین شهر اقتصادی و فرهنگی ترکیه و تنها شهر بزرگ جهان است که در دو قاره آسیا و اروپا قرار دارد. این شهر به لحاظ زیبایی سومین شهر توریستی جهان است و در تمامی فصول پذیرای گردشگران زیادی از نقاط مختلف جهان است.

از جاذبه های گردشگری استانبول می توان به مکان های زیر اشاره کرد :

 

خیابان استقلال ( Istiklal Caddesi )

خیابان گردی در خیابان های شلوغ و دوست داشتنی استانبول بسیار لذت بخش است و یکی از خیابان هایی که برای این کار در اولویت  قرار دارد قطعا خیابان استقلال است. با گردش در این خیابان طیف متنوعی از مغازه ها، فروشگاه ها و رستوران های معروف استانبول را می بینید و هم زمان از شنیدن نوای موسیقی نوازنده های رهگذر لذت خواهید برد.

 

برج گالاتا ( Galata kulesi )

این برج تاریخی در ابتدا برای نظارت بر حمل و نقل کشتی ها و شناسایی کشتی های دشمن ساخته شدو از آن زمان تا کنون این بنا شاهد خاطرات زیادی از وقایع استانبول است و دیدن آن برای هر گردشگری لذتبخش است.

 

مسجد آبی ( Mavi camii )

مسجد آبی درواقع همان مسجد سلطان احمد است که به دلیل وجود بیست هزار کاشی آبی به این نام شهرت یافت. این مسجد در مقابل عمارت ایاصوفیا بنا شد تا جلوه ای باشکوه از معماری اسلامی به نمایش بگذارد.

 

 

مسجد ایاصوفیا ( Ayasofya Camii )

پس از تصرف استانبول توسط عثمانی، کلیسای سوم مسیحیان به مسجد ایاصوفیا تغییر نام داد. این بنای قدیمی که نمادی از استانبول است در بخش اروپایی شهر واقع شده و در تمام فصول زیبایی و عظمت خود را به رخ تماشاگران می کشد.

 

 

برج دختر ( Kiz Kulesi )

برج میدن یا برج دختر استانبول، ساختمانی کوچک اما فریبنده است که بر روی جزیره ای کوچک در میان تنگه بوسفر جای گرفته و یکی از جاذبه های محبوب استانبول به شمار می رود. این برج که با نام لیندر و دامالیس هم شناخته می شود، قدمتش به دوران بیزانسی ترکیه، یعنی نزدیک هزار سال پیش برمیگردد.

یکی دیگر از ویژگی های برج دختر آن است که به شما این امکان را می دهد تا از بالای برج و یا با استفاده از دوربین های دوچشمی کنار جزیره، به تماشای شهر استانبول مشغول شوید.

 

 

کلیسای آب انبار ( Basilica Cistern )

این کلیسای محبوب که قدمت آن به قرن سوم بازمیگردد، به قصر غرق شده نیز شهرت دارد. چند قدم از مسجد آبی که فاصله بگیریم به مخازن زیرزمینی می رسیم که گردشگران و مسافران با دیدن فناوری و معماری پیشرفته ای که رومیان در سال های باستانی ساخته اند شگفت زده می شوند.

 

کاخ دلما باغچه ( Dolmabahçe Sarayi )

این کاخ در محله بشیکتاش شهر، در سمت اروپایی و در شرق تنگه بوسفر واقع شده ‌است. اگر به سمت جنوب شرقی میدان تکسیم بروید می توانید کاخ را مشاهده کنید.

این کاخ زیبا یکی از جاذبه های شهر استانبول است که گویای عظمت تفکر معماری دوران عثمانی است