آشنایی با آب و هوا - استانبول

 

استانبول در همسایگی دریاهای سیاه و مرمره و در کنار تنگه ی بسفر که قاره آسیا و اروپا را از هم جدا میکند قرار گرفته است. و تنها شهر بزرگ جهان است که بین دو قاره گسترده شده است.

موقعیت جغرافیایی این شهر تاثبر زیادی بر شرایط آب و هوایی آن دارد و باعث شده استانبول شهری با آب و هوای معتدل، نیمه گرمسیری و مرطوب باشد.

 

فصل بهار

استانبول در بهار بسیار زیبا و دیدنی تر از هر زمان دیگری در طول سال است. یکی از نشانه های آمدن بهار، دیدن درخت یهودا و گل های لاله در گوشه و کنار شهر است.

این شهر در بهار آب و هوای مطبوع و دل انگیزی دارد با روزهای نسبتا مه آلود و شب های خنک. ساحلی بودن استانبول باعث میشود نسیم های خنک و دل انگیز دریایی بهار را در این شهر برای شما دلنشین تر کند.

 

 

فصل تابستان

تابستان های استانبول از ژانویه تا آخر سپتامبر است. رطوبت هوای این شهر گرمای تابستان را معتدل و قابل تحمل می کند. کمترین میزان بارش در استانبول مربوط به تابستان است که معمولا با روزهایی آفتابی و مه صبحگاهی به همراه شب هایی خنک سپری می شود.

 

فصل پاییز

پاییز استانبول دل پذیرترین هوا را در منطقه دارد، بطوریکه رفته رفته دمای هوا پایین تر آمده و تعادلی بین درجه حرارت و رطوبت هوا به چشم میخورد.  پاییز این شهر پر باران است و مرطوب ترین ماه های سال را دارد.
 

فصل زمستان

استانبول در زمستان معمولا سرد، بارانی و برفی است.  مه غلیظ و دمای زیر صفر از دیگر ویژگی های زمستان های این شهر است که میتوان به آن اشاره کرد. یکی از دلایلی که سوز و سرمای استانبول را بیشتر میکند وزش بادهای شدید به سمت این شهر است. با تمام اینها زمستان های استانبول نیز زیبایی خاص خود را دارد که نمیتوان از آن گذشت.