آشنایی با آب و هوا - آنکارا

 آنکارا هم دارای آب و هوایی معتدل و قاره ای است و فصل های سال دارای مشخصه های خاص خود هستند. زمستان آنکارا تقریبا کوتاه است اما سرد و یخبندان است و امکان بارش برف هم وجود دارد.آنکارا آب و هوایی قاره ای , با زمستانهای سرد و برفی و تابستان های خشک وگرم دارد. بیشترین میزان بارندگی آن در طول دو فصل بهار و پاییز است. به علت ارتفاع زیاد این شهر وتابستانهای خشک در فصل تابستان روزها گرم و شبها هوا خنک و میزان بارش به طور کلی کم است. 

بهار و تابستان در آنکارا

 آنکارا در تابستان دارای آب و هوای بهتری است. تابستان روزهایی طولانی، آفتابی و خشک دارد. به علت سلطه ی سیستم جنب حاره تابستان های آنکارا گرم، خشک و نیمه گرمسیری است. ماه های جولای و آگوست دارای بهترین شرایط آب و هوایی هستند. دمای هوا در این ماه ها بالا است و تا ۳۰ درجه سلسیوس می رسد. بهار و تابستان هم ممکن است روزهایی بارانی داشته باشند.

تابستان فصل اوج گردشگری در آنکاراست. آب و هوای آنکارا در این فصل بسیار مطلوب است. گردشگران زیادی در این زمان از سال برای لذت بردن از آب و هوای خوب و آفتاب آنکارا به این منطقه سفر می کنند. علاوه بر تابستان ماه های آوریل، می و اکتبر هم زمان خوبی برای سفر به آنکارا هستند و همواره تور ترکیه در جریان است. هوا در این ماه ها هم گرم است و شهر نسبت به ماه های تابستان، ژوئن تا سپتامبر، خلوت تر است.

 

پاییز و زمستان در آنکارا

دسامبر تا ژانویه سردترین ماه های سال در آنکارا هستند. در این زمان از سال سرمای هوا در آنکارا می توان منجمد کننده باشد. در فصل زمستان امکان بارش باران بسیار است. هر چند میانگین بارش ماهانه در بهار و پاییز بیش از ۲۵ میلی متر ۱ اینچ نمی شود.

 

درباره آب و هوای آنکارا بیشتر بدانیم

  • در زمستان بیشینه دمای هوا ۵٫۶ (۴۲٫۱ درجه فارنهایت) درجه سلسیوس و کمینه آن -۲ درجه سلسیوس (۲۸٫۲ درجه فارنهایت) ثبت شده است.
  • در بهار دمای هوا تا ۱۶٫۷ درجه سلسیوس (۶۲٫۱ درجه فارنهایت) افزایش پیدا می کند و در طول شب تا ۵ درجه سلسیوس (۴۱٫۱ درجه فانهایت) کارهش پیدا می کند.
  • میانگین آب و هوای آنکارا در تابستان ۲۸٫۶ درجه سلسیوس (۸۳٫۵ درجه فارنهایت) و میانگین دمای خنک ترین ساعات ۱۴٫۴ درجه سلسیوس (۵۷٫۷ درجه فارنهایت) است.
  • در پاییز دمای هوا کاهش پیدا می کند و در طول روز میانگین دمای هوا ۱۹٫۴ درجه سلسیوس (۶۷ درجه فارنهایت) و در طول شب با کاهش میانگین دما ۶٫۷ درجه سلسیوس (۴۴٫۱ درجه فارنهایت) می شود.
  • به طور متوسط سالانه ۲۷۴۷ ساعت آفتاب می تابد.