جاذبه های گردشگری در آنتالیا

آنتالیا

آنتالیا شهری است پر رفت و آمد با بندرگاه های قدیمی زیبا که قایق های بادی بسیاری در آن تردد میکنند و در سواحل آن هتل های بزرگ زیادی ساخته شده است. ورودی مدیترانه جنوبی بخاطر دریای آبی آن به ساحل فیروزه‌ای معروف است. آنتالیا یکی از مهمترین مقاصد گردشگری در ترکیه است و بدلیل دارا بودن مکان های تفریحی، اقامتگاه های لوکس و مراکز خرید بی نظیر، اوقات خوشی را برای گردشگران به ارمغان می‌آورد.

عکسی از آنتالیا

 

آبشار های دودن

آبشارهای دودن مجموعه ای از آبشارهای حیرت انگیز هستند که در 12 کیلومتری شمال شرق آنتالیا واقع شده اند.سر منشا این آبشارهای زیبا به دریای مدیترانه میریزد و به دو قسمت بالایی و پایینی تقسیم میشود.

عکسی از آبشارهای دودن

ساحل کنیالتی

ساحل کنیالتی یکی از دو ساحل اصلی آنتالیا است و دیگری معروف به ساحل لارا میباشد.این ساحل در غرب شهر آنتالیا واقع شده و مملو از مراکز تفریحی و هتل ها میباشد که به گردشگران خدمات ارائه میدهند.

عکسی از ساحل کنیالتی

خانه موزه آتاتورک

موزه آتاتورک یک موزه بین المللی در آنتالیا است و در سال 1982 مطابق با طراحی قبلی آن بازسازی شده است.در آن تعداد زیادی عکس، لوازم منزل و متعلقات شخصی مربوط به آتاتورک وجود دارد و برای بازدید کوتاه مدت مناسب است و ورودی آن رایگان است.

عکسی از موزه آتاتورک

باغ وحش آنتالیا

این مجتمع در سال 1989 تآسیس شد و حدود 400 هکتار است که شامل خانه خزندگان و پرندگان است و حیواناتی نظیر کانگورو،شیر،ببر گورخر و کوروکودیل در آن نگهداری میشوند و مکانهایی مناسب برای پیک نیک در آن وجود دارند.

عکسی از باغ وحش آنتالیا

یکی از بهترین بخش های سفر به آنتالیا لذت بردن از دسرهای خوشمزه و بینظیر آن است.

باقلوا: 

باقلوا یکی از مشهورترین دسرهای ترکیه است و در بین لایه های خمیر این دسر پسته، گردو و یا فندوق قرارگرفته و به طور کلی با شربت شکر شیرین میشود. 

 

کدایف: 

این دسر از مخلوط کردن آب و آرد بدست می آید و این خمیر به رشته های نازک تبدیل میشود. 

 

کنوفه: 

کنوفه از خمیر کدایف و پنیر ساخته میشود و بصورت گرم سرو میشود. 

 

لوکما دسر:

لوکما دسر از سرخ شدن خمیر درست میشود و با شربت آن را شیرین میکنند. 

 

باغ Covent  
این باغ در غرب لندن یک مقصد محبوب برای بازدیدکنندگان و لندنیانی است که از خرید، تئاتر، رستوران، تاریخ و فرهنگ لذت میبرند. از لحاظ جغرافیایی باغ کاونت در مرکز لندن و مرز شهر لندن و میدان لیسستر قرار گرفته است. در قرن 16 این زمین توسط هنری هشتم به دست آمده است. 


تپه های Prim rose 
پرایم رز یک تپه است که در قسمت شمالی پارک ریجنتس در لندن واقع شده است.مناطق اطراف هم نام خود را از این منطقه گرفته اند. در این منطقه نمایی بی نظیر و چشم گیر از مرکز شهر لندن به چشم میخورد. 

خیابان Oxford
خیابان آکسفورد یک جاده اصلی در شهر وست مینستر در غرب لندن است. این خیابان شلوغ ترین خیابان جهت خرید در اروپا است و روزانه بیش از میلیونها بازدید کننده دارد . تا سال 2012 حدودا 300 فروشگاه در این خیابان وجود داشت.