جاذبه های گردشگری - آنتالیا

آنتالیا شهری است پر رفت و آمد با بندرگاه های قدیمی زیبا که قایق های بادی بسیاری در آن تردد میکنند و در سواحل آن هتل های بزرگ زیادی ساخته شده است. ورودی مدیترانه جنوبی بخاطر دریای آبی آن به ساحل فیروزه‌ای معروف است. آنتالیا یکی از مهمترین مقاصد گردشگری در ترکیه است و بدلیل دارا بودن مکان های تفریحی، اقامتگاه های لوکس و مراکز خرید بی نظیر، اوقات خوشی را برای گردشگران به ارمغان می‌آورد.

آبشار های دودن

آبشارهای دودن مجموعه ای از آبشارهای حیرت انگیز هستند که در 12 کیلومتری شمال شرق آنتالیا واقع شده اند. سر منشا این آبشارهای زیبا به دریای مدیترانه میریزد و به دو قسمت بالایی و پایینی تقسیم میشود.

ساحل کنیالتی

ساحل کنیالتی یکی از دو ساحل اصلی آنتالیا است و دیگری معروف به ساحل لارا میباشد. این ساحل در غرب شهر آنتالیا واقع شده و مملو از مراکز تفریحی و هتل ها میباشد که به گردشگران خدمات ارائه می‌دهند.

 

خانه موزه آتاتورک

موزه آتاتورک یک موزه بین المللی در آنتالیا است و در سال 1982 مطابق با طراحی قبلی آن بازسازی شده است. در آن تعداد زیادی عکس، لوازم منزل و متعلقات شخصی مربوط به آتاتورک وجود دارد و برای بازدید کوتاه مدت مناسب است و ورودی آن رایگان است.

باغ وحش آنتالیا

این مجتمع در سال 1989 تآسیس شد و حدود 400 هکتار است که شامل خانه خزندگان و پرندگان است و حیواناتی نظیر کانگورو، شیر، ببر گورخر و کوروکودیل در آن نگهداری میشوند و مکانهایی مناسب برای پیک نیک در آن وجود دارند.

 

غذا ها وشیرینی ها در آنتالیا

یکی از بهترین بخش های سفر به آنتالیا لذت بردن از دسرهای خوشمزه و بینظیر آن است. باقلوا یکی از مشهورترین دسرهای ترکیه است و در بین لایه های خمیر این دسر پسته، گردو و یا فندق قرارگرفته و به طور کلی با شربت شکر شیرین می‌شود. کدایف دسر از مخلوط کردن آب و آرد بدست می آید و این خمیر به رشته های نازک تبدیل میشود. کنوفه از خمیر کدایف و پنیر ساخته میشود و بصورت گرم سرو می‌شود. لوکما دسر از سرخ شدن خمیر درست میشود و با شربت آن را شیرین می‌کنند.