آشنایی با آب و هوا - آلانیا

 آلانیا  از شمال منتهی به کوه های تاروس و از جنوب به دریای مدیترانه منتهی می شود. آب و هوای آلانیا به طور کلی گرم و معتدل بوده و میزان بارش باران در این شهر، در فصل زمستان بسیار بیشتر از فصل تابستان است. متوسط دمای این شهر حدود ۱۹ درجه سانتی‌گراد بوده و گرمترین و سردترین فصل آن نیز به ترتیب ماه‌های آگوست و ژانویه است. اکثر مسافرانی که شهر آلانیا را برای سفر انتخاب می‌کنند، در فصل تابستان به این شهر می‌روند، ولی اطلاعات زیر می‌تواند در مورد تصمیم‌گیری زمان سفر  یا اقامت شما در این شهر کمک می‌کند. بهترین ماه‌ها برای آب و هوای مناسب در شهر آلانیا، ماه‌های مارس، آوریل، می، ژوئن، جولای، سپتامبر، اکتبر، نوامبر و دسامبر هستند. به طور میانگین گرم‌ترین ماه‌های سال در این شهر، ماه‌های جولای، آگوست و سپتامبر هستند.

بهار و تابستان در آلانیا

 آلانيا آب و هوای معتدل و مديترانه‌ای دارد.  اغلب بارندگی ها در آلانیا در زمستان‌ها اتفاق می افتد اما بهار آن را می توان بارانی و گرم، و تابستان‌های آنجا را می توان گرم و خشک توصیف کرد. بهار و پاییز آلانیا دارای آب و هوای بی نظیر و معتدل مدیترانه ای است. متوسط دمای هوای سالانه آلانیا ، ۱۹ درجه سانتیگراد و متوسط دمای آب دریا در سال معادل ۲۱ درجه است آلانیا در ماه‌های ژوئن، جولای و آگوست آب و هوای نسبتاً خشک دارد.

پاییز و زمستان در آلانیا

زمانی که در فصل پاییز بارندگی های شهر آلانیا شروع می شود معمولا با رعد و برق و باد همراه است که باعث می شود زمان زیاد طول بکشد تا طوفان از بین برود. ازماه می تا اکتبر دیگر بارانی مشاهده نمی شود.  سردترین ماه‌ها در این شهر نیز ماه‌های ژانویه و فوریه هستند. بیشترین میزان بارندگی در شهر آلانیا، ماه‌های ژانویه و دسامبر هستند. بهترین ماه‌ها برای شنا کردن نیز ماه‌های جولای، آگوست و سپتامبر هستند.