آشنایی با آب و هوا - آلانیا

آب و هوای آلانیا

آب و هوای آلانیا به طور کلی گرم و معتدل بوده و میزان بارش باران در این شهر، در فصل زمستان بسیار بیشتر از فصل تابستان است. متوسط دمای این شهر حدود ۱۹ درجه سانتی‌گراد بوده و گرمترین و سردترین فصل آن نیز به ترتیب ماه‌های آگوست و ژانویه می‌باشند. اکثر مسافرینی که شهر آلانیا را برای سفر انتخاب می‌کنند، در فصل تابستان به این شهر می‌روند، ولی اطلاعات زیر می‌تواند در مورد تصمیم‌گیری زمان سفر به این شهر کمک کند. بهترین ماه‌ها برای آب و هوای مناسب در شهر آلانیا، ماه‌های مارس، آوریل، می، ژوئن، جولای، سپتامبر، اکتبر، نوامبر و دسامبر هستند. به طور میانگین گرم‌ترین ماه‌های سال در این شهر ماه‌های جولای، آگوست و سپتامبر هستند.

آلانیا در ماه‌های ژوئن، جولای و آگوست آب و هوای نسبتاً خشک دارد. سردترین ماه‌ها در این شهر نیز ماه‌های ژانویه و فوریه هستند. بیشترین میزان بارندگی در شهر آلانیا، ماه‌های ژانویه و دسامبر هستند. بهترین ماه‌ها برای شنا کردن نیز ماه‌های جولای، آگوست و سپتامبر هستند.

آلانیا شهری است در آنتالیای ترکیه که به لحاظ جغرافیایی در 36.54 عرض جغرافیایی و 32.00 طول جغرافیایی واقع شده است که در ارتفاع 11متری از سطح دریا قرار دارد . آلانیا  از شمال منتهی به کوه های تاروس و از جنوب به دریای مدیترانه منتهی می شود. آلانیا جمعیتی حدود 112,969 دارد که سومین شهر بزرگ در آنتالیا می باشد. منطقه ی زمانی آلانیا با انتالیا برابر می باشد. بهار و پاییز نیز که بهترین زمان سفر به این شهر هستند ، آب و هوای شهر بسیار معتدل و لذت‌بخش ، با متوسط دمای ۱۸ تا ۲۰ درجه برای بهار و ۲۴ تا ۲۸ برای پاییز است. دیگر مزیت سفر به آلانیا در این فصل‌ها این است که از سیل عظیم توریست که در ماه‌های تابستان به این شهر می‌آیند به دور هستید و از دیدنی‌های شهرلذت بیشتری می‌برید.

 آلانيا آب و هوای معتدل و مديترانه‌ای دارد.  اغلب بارندگی ها در آلانیا در زمستان‌ها اتفاق می افتد اما بهار آن را می توان بارانی و گرم و تابستان‌های آنجا را می توان گرم و خشک بیان کرد. زمانی که در فصل پاییز بارندگی های شهر آلانیا شروع می شود معمولا با رعد و برق و باد همراه می باشد که باعث می شود زمان زیاد طول بکشد تا طوفان از بین برود. ازماه می تا اکتبر دیگر بارانی مشاهده نمی شود. آلانیا در تابستان دارای آب و هوای گرم و مرطوب و در زمستان گرم وخشک است. بهار و پاییز آلانیا دارای آب و هوای بی نظیر و معتدل مدیترانه ای می باشد. متوسط دمای هوای سالانه آلانیا ، ۱۹ درجه سانتیگراد و متوسط دمای آب دریا در سال معادل ۲۱ درجه می باشد.

 فصل بهار 

 

فصل تابستان

 

 

فصل پاییز 

 

فصل زمستان