جاذبه های گردشگری در لندن

 

لندن پایتخت کشور انگلستان است و قدمت این کشور به زمان رومی‌ها باز می‌گردد. لندن با جمعیت تقریبی 10 میلیون نفر، دومین شهر پرجمعیت در اتحادیه اروپا می‌باشد. مکان‌های بسیار زیبایی در لندن وجود دارد و این شهر با جذب 27 میلیون گردشگر به یکی از پر بازدیدترین مقاصد گردشگری دنیا در سال تبدیل شده است که از جمله این مکانها میتوان به کاخ باکینگهام و برج ساعت و محله شوردیچ که از مهمترین مکانهای گردشگری هستند اشاره کرد.

یکی از نکات جالب در سازه‌های شهر لندن این است که اخیراً مهندسین عمران کشف کرده‌اند که برج ساعت در کاخ وست مینستر یک شیب دارد که با چشم غیر مسلح نیز قابل دیدن است و هر سال شدیدتر می‌شود. اگر روند کنونی ادامه پیدا کند، یک روز این برج سرنگون خواهد شد.

عکسی از برج وست مینیستر

چشم لندن یکی از جاذبه های گردشگری این شهر است. این چرخ و فلک از 32 جایگاه کپسولی تشکیل شده که وزن هر کدام 10 تن میباشد و همزمان 25 نفر میتوانند سوار آن شوند.شما میتوانید بهترین نما از لندن را از داخل این چرخ و فلک ببینید.

عکسی از چشم لندن

 

کاخ باکینگهام محل اقامت و دفتر اداری پادشاه بریتانیا است و قطب سیاسی لندن می‌باشد. این کاخ اغلب جهت مناسبت‌های دولتی و مهمان نوازی سلطنتی مورد استفاده قرار می‌گیرد و ملکه و اعضای خانواده سلطنتی انگلیس، مراسم رسمی و جشن‌هایشان را در آن برگزار می‌کنند. اتاق‌های این کاخ با بزرگ‌ترین گنجینه‌های مجموعه‌های سلطنتی طراحی شده‌اند و از بهترین مبلمان انگلیسی و فرانسوی در طراحی دکوراسیون آن استفاده شده است. فضای اتاق‌ها با نقاشی‌های Van Dyck و Canaletto و همچنین مجسمه‌های Canova به شیوه‌ای بی‌نظیر و چشم‌نواز تزئین شده است. این کاخ پایگاه مشترک مردم بریتانیا در زمان برگزاری شادی‌ها و عزاداری‌های ملی می‌باشد.

عکسی از کاخ باکینگهام

شوردیچ از مدرنترین محله‌های شهر لندن می‌باشد و شور و هیجان این محله شبی خاطره‌انگیز و به یادماندنی برایتان به ارمغان می آورد. کافه‌ها و رستوران‌های متعدد این منطقه، همه ساله گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کند. محله شوردیچ از حدود سال 1996 به یکی از مناطق شهری محبوب و شیک در لندن تبدیل شده است.

عکسی از شوردیچ

باغ وحش لندن

باغ وحش لندن قدیمی ترین باغ وحش دنیا است.این باغ وحش در تاریخ 27 آوریل 1828 در لندن افتتاح شد و در ابتدا قراربود به عنوان مجموعه ای برای مطالعه علمی قرار گیرد. در سال 1831 یا 1832 حیوانات برج لندن به مجموعه باغ وحش منتقل شد و نهایتا در سال 1847برای بازدید عموم در نظر گرفته شد.

آکواریوم لندن

آکواریوم زندگی دریا در طبقه پایین شهر کانتی در جنوب بانک تیمز در مرکز لندن و نزدیک به چشم لندن واقع شده است. در ماه مارس 1997 آکواریوم لندن افتتاح شد و هر ساله میزبان میلیونها بازدید کننده است.

پارک حیات وحش بهشت پارک خانوادگی حیوانات است که در Broxbourne در Hertfordshire واقع شده است و زمانیکه خانواده Sampson مدیریت مجموعه را بدست گرفتند، این مجموعه را به نام حیات وحش بهشت نام گذاری کردند.