مهاجرت و اخذ اقامت - امارات متحده عربی

امارات متحده عربی، کشوری ثروتمند با یکی از بزرگترین ذخایر نفتی دنیا است که در جنوب غربی آسیا و در خاورمیانه قرار دارد. در سال های اخیر پیشرفت و رشد اقتصادی چشمگیر این کشور و تغییرات عمده در زندگی اجتماعی و فرهنگی مردم امارات باعث شده افراد زیادی علاقه مند به مهاجرت به این کشور شوند از دیگر ویژگی های امارات که باعث جذب مهاجرین میشود میتوان به شرایط رفاهی در سطح عالی، مالیات های کم و شرایط تحصیلی ایده آل با استاندارد های جهانی اشاره کرد. این نکته را باید درنظر گرفت که در هیچکدام از راه های مهاجرت به امارات نمیتوان تابعیت و پاسپورت این کشور را بدست آورد، افرادی که اقامت موقت امارات را دارند پس از 30 سال زندگی در این کشور میتوانند اقامت دائم را دریافت کنند. البته طبق قوانین مهاجرت،  درصورت ازدواج با مرد اماراتی، میتوان بعد از 3 سال اقامت دائم و تابعیت این کشور را دریافت کرد. 

اقامت امارات

افرادی که میخواهند برای مدتی در امارات متحده عربی زندگی کنند و یا به این کشور مهاجرت کنند میتوانند از اقامت های 3 ساله ای که بطور نامحدود قابل تمدید است استفاده کنند. این اقامت شامل فرد متقاضی، همسر و فرزندان زیر 18 سال او میشود. بعد از دریافت اقامت ، یک کارت شناسایی برای فرد صادر می گردد که در سراسر امارات دارای اعتبار است. این نوع اقامت مشروط به حضور نیست و درصورت خروج  لغو نمیشود اما باید حداقل هر 6 ماه یکبار وارد خاک کشور امارات شوید، در غیراینصورت ویزای شما مسدود میشود و برای رفع مسدودی باید هزینه ی جداگانه ای پرداخت کنید.

 

اقامت امارات از طریق خرید ملک مسکونی

یکی از راه های اخذ اقامت امارات، سرمایه گذاری در حوزه ی املاک و خرید ملک مسکونی است اما فرد به مدت 2 سال که اقامت خود را دریافت کرده اجازه کار و یا فعالیت شغلی در امارات ندارد. پس از گذشت 2 سال میتوانند به کار و فعالیت بپردازند. در این حالت ملک خریداری شده باید شرایطی را دارا باشد:

-حداقل یک میلیون درهم امارات ارزش داشته باشد.

-ملک باید آماده تحویل بوده و در حالت پیش خرید نباشد.

-اگر سند به نام بیش از یک شخص باشد باید سهم هریک از آنها حداقل بالای یک میلیون درهم باشد.

اقامت دبی از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت

ثبت شرکت در امارات یکی از راه های مهاجرت به این کشور است. امارات متحده عربی موقعیت استراتژیکی دارد و یکی از کشورهای غنی برای سرمایه گذاری و فعالیت های اقتصادی است. با سرمایه گذاری در این کشور معمولا اقامت 2 یا 3 ساله صادر میگردد که قابل تمدید نیز هست. شرکت ثبت شده درصورتیکه سهامی خاص باشد باید حداقل 5 میلیون درهم سرمایه اولیه داشته باشد، این مبلغ برای شرکت های با سهامی عام 30 میلون درهم است.

اقامت خود حمایتی

این نوع اقامت در منطقه منحصر بفرد است و یکی از جدیدترین راه های اقامتی در امارات است. افراد بالای 55 سال اگر هریک از شرایط زیر را دارا باشند میتوانند اقامت 5 ساله و قابل تمدید امارات را دریافت کنند.

- داشتن درآمد ماهیانه 20 هزار درهم از حقوق بازنشستگی

- داشتن حساب بانکی به مبلغ یک میلیون درهم

- داشتن ملک به ارزش حداقل 2 میلیون درهم