آشنایی با آب و هوا در امارات متحده عربی

 

 

 

امارات متحده پذیرای تمام کسانی است که در جستجوی آفتاب از سراسر جهان به این کشور می‌آیند زیرا این کشور از تابش آفتاب در طول سال، آسمان آبی و بارش کم برخوردار است. بهترین زمان سفر بین اکتبر و آوریل است که دما بین 25 تا 28 درجه سانتیگراد (72 تا 78 درجه فارنهایت) است و خلیج فارس مناسب شنا است. گرمترین موقع سال در طول ماه‌های بسیار گرم تابستان از ژوئن تا سپتامبر است که رطوبت هوا در این زمان ممکن است غیرقابل تحمل باشد و دمای هوا تا 45 درجه سانتیگراد (113 درجه فارنهایت) می‌رسد. البته این کشور آمادگی چنین هوای گرمی را دارد و دارای استخرهای شنا مجهز به سیستم کنترل هوا و نیز هتل ها، مراکز خرید، رستوران ها و متروهایی است که همه دارای تجهیزات کنترل دما هستند. وزش باد و بارش باران در ماه ژانویه رخ می‌دهد.

 

بهار در امارات

بهار در امارات متحده مثل کشورهای دیگر نیست مخصوصا اینکه اگر بخواهید با قاره اروپا مقایصه کنید. اگر فصل باران بگذرد که معمولا در زمستان است بهار با خشکی و گرمی خاصی شروع می شود در ماه مارچ دمای هوا با مقایسه دمای داخلی امارات زیاد بالا نیست و میانگین هوا به 28 درجه سانتیگراد می رسد. گرچه ممکن است با باران ناگهانی روبه رو شوید اما بیشتر از 2 تا 3 بار در ماه بیشتر نیست. اما با فرا رسیدن ماه آوریل درجه هوا شروع به افزایش شدیدی می کند که به بالای 31 درجه سانتیگراد خواهد رسید با فرا رسیدن ماه می دماسنج همیشه دمای 35 درجه سانتیگراد را نشان می دهد که به بالای 39 درجه سانتیگراد هم خواهد رسید.

 

زمستان در امارت

زمستان در امارات در واقع زمستان نیست می شه گفت چند درجه از تابستان پایین تر است. در ماه دسامبر میانگین هوا به 26 درجه سانتیگراد می رسد و در ماه های ژانویه و فبوری به 24 تا 22 درجه میرسد. دمای دریا همچنان گرم و لذت بخش است و دمای آب به 23 درجه سانتیگراد میرسد. در این ماه بارش های زمستانی فقط دو بار در ماه می بارند. این بارش ها می تواند خیلی سبک و یا خیلی سنگین باشند. زمستان در امارات یک ماه آرام و آشنا برای تورسیت های کشور های قاره شمالی  به شمار میرود.  

 

 

پاییز در امارات

پاییز در امارات فرق چندانی با تابستان ندارد فقط اینکه دمای هوا شروع به کاهش می کند. دمای هوای در ماه سپتامبر به 39 درجه سانتیگراد میرسد و در ماه اوکتبر به 36 درجه سانتیگراد میرسد و آب دریا در این هنگام گرمای بسیار بالایی دارد و دمای آب به 32 درجه سانتیگراد میرسد. پس از مدت ها انتظار هوای خنک در ماه نوامبر به امارات میرسد و دمای هوا کاهش 8 درجه ایی خواهد یافت.

 

 

تابستان در امارات

با فرا رسیدن ماه تابستان هوا زیاد تغییری نخواهد کرد ولی دمای هوا شروع به افزایش می کند و گاهی به 42 درجه سانتیگراد و یا حتی بالاتر نیز میرسد. تابستان در امارات یکی از دشوارترین زمان های سال است بهتر است در این ماه از مایعات زیاد مصرف شود. در این ماه نباید طوفان های شنی را فراموش کرد. در اواسط ماه تابستان دمای هوا به آخرین درجه خود میرسد.

 

 

برای اطلاعات بیشتر راجع به خرید ملک در امارات لطفا به صفحه اصلی مراجعه کنید