آشنایی با آب و هوا - امارات متحده عربی

امارات متحده عربی کشوری بیابانی و گرم است، اگر دوستدار گرما و هوای آفتابی هستید امارات مقصد مناسبی برای شماست. به واسطه ی اینکه همیشه دمای بالای هوا در این کشور قابل پیش بینی است هتل ها، مراکز خرید و رستوران ها دارای تجهیزات کنترل دما هستند.

 

بهار در امارات

بهار در امارات با کشورهای دیگر قابل مقایسه نیست. بعد از گذشت زمستان و فصل باران در امارات، بهاری خشک و گرم از راه میرسد. در مارس دما به 28 درجه سانتی گراد میرسد و ممکن است در طول ماه 2 تا 3 بار بارش باران را شاهد باشید. با رسیدن ماه آوریل دمای هوا افزایش می یابد و در بهار دمای 35 درجه را نیز تجریه میکنید.

تابستان در امارات

در تابستان دما رو به افزایش می رود و هوا گرم تر میشود. در تابستان های امارات دمای 42 درجه سانتی گراد و حتی بالاتر را تجربه میکنید و میتوان گفت یکی از دشوارترین فصل های امارات به لحاظ آب و هوا، تابستان است.

پاییز در امارات

پاییز در امارات تفاوت چندانی با تابستان ندارد و خیلی متوجه تغییر فصل نخواهید شد. اما در پاییز دما شروع به کاهش میکند بطوریکه در اکتبر به 36 درجه سانتی گراد می رسد. نهایتا در نوامبر هوای خنک را در امارات حس خواهید کرد و دمای هوا حدود 8 درجه سانتی گراد افت میکند.

زمستان در امارت

زمستان امارات هوای سردی ندارد اما به نسبت دیگر فصل ها  خنک تر است. ماه دسامبر دما به 26 درجه سانتی گراد می رسد و در ماه های ژانویه و فوریه به 22 درجه نیز کاهش می یابد. بارش های این فصل معمولا یک یا دو بار در ماه است.