جاذبه های گردشگری در آلیکانته

Alicante در کوستا بلانکا اسپانیا واقع شده و یکی از زیباترین نواحی اسپانیا میباشد و در شمال با والنسیا هم مرز است.این منطقه جغرافیایی از 244 کیلومتر سواحل شنی تشکیل شده است و آب و هوایی گرم و خشک دارد. ماه جون شروع فصل تابستان در آلیکانته است و روزها طولانی هستند و خورشید هر روز 11 ساعت میتابد.میانگین دمای هوا 23 درجه میباشد و در گرمترین ساعات به 27 درجه میرسد.گرمترین دمای هوایی که تا کنون از این نواحی ثبت شده 38 درجه میباشد.میتوان گفت ساحل برتر آلیکانته LA Granadella در شمال Costa blanca و مرکز تفریحی java میباشد.

آلیکانته یک شهر بسیار زیبا و تمیز است که دارای ساحل شنی بسیار زیبایست. این شهر آب و هوای بسیار عالی دارد و پارکهای بسیار زیادی در آنجا واقع شده اند. کیفیت زندگی در این شهر بسیار بالا است و این مساله در رفتار ساکنان آن مشهود است. مردم شهر آلیکانته به مهمان نوازی مشهور هستند.

دو زبان رسمی و رایج آلیکانته، اسپانیایی و والنسیایی میباشد و اسناد رسمی در این ناحیه با هر دو زبان ارائه میشود.

پس از ورود به آلیکانته اولین چیزی که نظر بازدید کنندگان را جلب میکند احتمالا بلوار Palm-fringed  میباشد.در بندر اغلب اوقات کشتی های تفریحی بزرگی را میبینید که راه ارتباطی با جزیره Ibiza میباشد. این بندر با کوههایی به ارتفاع 169 متر احاطه شده است.

El Puerto بخاطر داشتن شبهای زنده و پر جنب و جوشی که دارد بسیار مشهور است و بسیاری از گردشگران و افراد محلی را که به دنبال گذراندن شبی خوب هستند جذب میکند.

Castillo de Santa Barbara

در یک موقعیت فرماندهی از بالای شهر، کاستیلو د سانتا باربارا به نظر می رسد از یک رخساره سنگی که به دریا نگاه می کند رشد می کند. تپه هایی که قلعه را احاطه کردند برای اهداف نظامی قلعه است و در زمان عصر کارپژانیان، یک دارایی استراتژیک بوده است. در قرن نهم اسلامی آلکاسار  از مورس توسط شاهزاده مسیحی آلفونسوس از کاستیل فتح شد. نبرد پیروز در روز تولد سانتا باربارا بود که نام قلعه را توضیح می دهد. در زمان سلطنت فیلیپ دوم، قلعه در سبک رنسانس باز سازی شد

 

 Museo Arquelogico

این موزه باستان شناسی فوق العاده بازدید کنندگان را به سفری 100 هزار ساله تاریخی می برد. این مجموعه پیش از تاریخ،  دوره کلاسیک از دوران باستان یونانی، روم و مصنوعات آبرنی؛ و قرون وسطی را در خود جای داده است. اتاق های اختصاصی برای فرهنگ اتریش، تمدن رومی ها و دوره قرون وسطایی اختصاص یافته داده شده است.ویژگی های این موزه شامل مجموعه ای از سکه های باستانی از تانیت و سرامیک های آبرنی است. نمایشگاه قرون وسطی خیلی دیدنی است با مجموعه ای از بیش از 300 اشیاء. یکی دیگر از ویژگی های جالب این موزه نمایشگری است که یک صحنه از زندگی روزمره روم باستان را بازسازی و به نمایش میزارد.

 

 

 Museo de Bellas Artes Gravina

یکی از موزه های هنرهای زیبا که در مرکز تاریخی آلیکانته قرار دارد، باروری سانتا کروز است. این موزه در کاخ گرانوی قرن هجدهم که قبلا به لورد لومیرز  متعلق بود، قرار دارد. مجموعه ای منحصر به فرد از هنرهای تولید شده در منطقه آلیکانته، در محدوده نمایش از دوره قرون وسطی تا اوایل قرن بیستم است. می توان در میان نقاشی های رئالیسم تاریخی و اجتماعی، هنر های ویسنته پودا، ریکاردو نوارته و هلیوودوو گیلن را پیدا کرد.

 

 

 Basilica de Santa Maria

کلیسای بالیاریا سانتا ماریا در منطقه ی سانتا کروز، قدیمی ترین کلیسا در آلیکانته است. این کلیسا توسط پادشاهان کاتولیک در قرن سیزدهم در محل مسجد سابقی که قرار داشت ساخته شده. در واقع سبک آن گوتیک است، این کلیسا در قرن هجدهم با یک نماد باروک بازسازی شد. در جلوی درهای بیرونی، مجسمه مریم مقدس توسط خوان بواتستا بورجه را مشاهده می کنید.

 


 The Marina

آلیکانته دارای یک بندر دوست داشتنی و بزرگ و با موج گیرهای بزرگ برای محافظت از آن است. بسیاری از قایق ها و قایق های خصوصی در بندر لنگر انداخته و از باشگاه قایق دارها استفاده میکنند. مارینا یک منطقه لذت بخش برای گردشگران برای دیدن است، همچنین در این بندر رستوران های شیک و مغازه های جالبی وجود دارد. در طول روز، قدم زدن در کنار ساحل، لذت بخش است. در شب، بندر بسیار شلوغ شده و پر از جنب و جوش مردم است. برای یک شام رمانتیک و آرامش بخش، یکی از رستوران های ساحلی را که مشرف به مارینا هستند، انتخاب کنید.

 

 

 

 

کلیسای Basilica de santa maria که بین قرن 14 و 16 ساخته شده ، قدیمی ترین کلیسای شهر است.پنج کیلومتر که از مرکز شهر دور می‌شویم صومعه Monasterio dela santa که در قرن 15 ساخته شده، قابل مشاهده است و سازه ای سنگی با زیور آلات بسیار زیبا میباشد.

شهر قدیمی آلیکانته El Barri نیز نامیده میشود که در آنجا کافه های زیادی با محیطی عاشقانه وجود دارند.بندر و تفرجگاه ساحل آلیکانته خصوصا در فصل تابستان مرکز زندگی شبانه هستند.یکی از بهترین امکانات آلیکانته قطار‌هایش است که مسافرین را شبانه روزی در سطح شهر جابه‌جا می‌کنند.