آشنایی با آب و هوا در آلیکانته


 

آب و هوای آلیکانته در زمستان

 

هوای آلیکانته در فصل زمستان به طور غیر قابل باوری خنک و گاهی اوقات همراه با باد می باشد. این اتفاق لحظه ایی می افتد که جبهه هوای سرد از کوهی نزدیک آلیکانته که در شمال غربی واقع است. در چنین روزهایی دمای هوا خیلی کم به بالای 14 درجه سانتی گراد میرسد، اما چنین دمایی خیلی کم باقی می ماند، تقریبا بعد از یک یا دو روز دمای هوا به 18 تا 20 درجه سانتی گراد می رسد.

 

 

هوای آلیکانته در بهار

 

در این فصل هوا دارای تغییرات زیادی است. بعضی روز ها صاف، بعضی روز ها آفتابی و گرم به طوری که شما رو گول میزند که باور کنید هوا همیشه همینطوری می ماند اما متاسفانه نه دمای هوا در این فصل می تونه به 26 درجه سانتیگراد برسه اما روز بعد به 17 درجه سانتیگراد سقوط کنه.

 

 

هوای آلیکانته در تابستان

 

هوای آلیکانته در این فصل خیلی گرمه هوا در شب ها به 17 درجه سانتیگراد و به 27 درجه در روزهای عادی می رسد. حتی ممکن است دمای هوا در بعضی شب ها به 13 یا 14 درجه سانتیگراد برسد. در وسطای فصل تابستان هوا به گرمی خاصی می رسد. اما بالاترین دمای ثبت شده در آلیکانته 37 درجه سانتیگراد می باشد این نشان دهنده این است که هوا در فصل تابستان این قابلیت را دارد که به بالای 35 درجه سانتیگراد برسد.

 

 

هوای آلیکانته در پاییز


صبح ها هوا در این فصل با آفتاب قشنگی شروع می شود اما با نزدیک شدن ظهر هوا شروع به گرفتن می کند و رعد و برق شروع به شگل گرفتن می کند. این طوفان ها بیشتر رعد و برق تولید می کنند تا باران. ماه سپتامبر شروع باران های آلیکانته می باشد در این ماه به شدت باران می بارد و دمای هوا خیلی خنک و سرد می شود.