جاذبه های گردشگری در باکو

مرکز فرهنگی حیدر علیف

این سازه سفیدرنگ و منحنی‌شکل از دو قسمت که شامل ساختار بتنی و قاب فضایی شکل است تشکیل شده و اولین پروژه معماری است که برنده جایزه طراحی موزه شده است و این موزه را دستاوردی باورنکردنی مینامند .مرکز حیدر علیف بیانگر فرهنگ عاشقانه آذربایجان است. پارکی که در نزدیکی این مرکز وجود دارد، با وجود مجسمه های جالب و رنگارنگ از حلزون و خرگوش، مکان خوبی برای عکس برداری و گشت‌و‌گذار است.

 

موزه‌ی ادبیات نظامی گنجوی   

موزه ملی ادبیات آذربایجان به نام نظامی گنجوی در سال 1939 در باکو تاسیس شد و نظر هر گردشگری را به خود جلب میکند. موزه نظامی گنجوی در مرکز پایتخت آذربایجان واقع شده که تا میدان چشمه فاصله زیادی ندارد و نزدیک به ورودی icheri shehr  میباشد.موزه بازدید زیادی از همه نقاط جهان دارد و مردم برداشتهای خود را در کتاب یادداشت موزه ثبت میکنند. این موزه مبلِغ میراث ادبی و آئینه فرهنگ آذربایجان است.

 

بلوار باکو

بلوار باکو در سال 1909 تاسیس شد و قدمت آن بیش از 100 سال میباشد.این بلوار هم جوار با دریای خزر است که طول تقریبی آن برابر با 3/5 کیلومتر است.از جمله جاذبه های گردشگری بلوار باکو چرخ و فلک، پارک شهر، ونیز کوچک و کافه رستورانهای دل انگیز است و در طول مسیر این بلوار دالگا پلازا (DALGA PLAZA) و مرکز خرید کاسپین وافع شده اند.

 

تجربه طعم و رنگ خوراک‌های آذربایجانی

باکو پایتخت و مرکز تجاری آذربایجان است که در امتداد خط ساحلی دریای خزر قراردارد. شهرت آن بخاطر وجود دیوارهای قدیمی شهر در قرون وسطی است. با سفر به شهر باکو با غذاهای خوشمزه باکو مواجه خواهید شد که اغلب آنها شبیه به غذاهای ایرانی هستند و کسانی که به باکو سفر میکنند از غذاهای مشابه با ایران ولی در عین حال با طعم های متفاوت بسیار لذت میبرند.

طعم غذاهای آذربایجان شامل ترکیبی خیره کننده از طعم غذاهای خاورمیانه و اروپای شرقی است که به شکل عجیبی خوشمزه هستند. از غنی ترین غذاهای آذربایجان میتوان به انواع مختلف کباب و شیشلیک و مجموعهای از غذاهای دریایی، میوههای تازه و سبزیجات سوپهای بسیار لذیذ و جالب و بسیاری از غذاهای تازه دیگر مانند گیاهان معطر، ادویه جات و ترشی جات اشاره کرد.

غذا نقش کلیدی در تاریخ و فرهنگ هر کشوری دارد و آذربایجان از این امر مستثنی نیست.در زیر برخی از غذاهای آذربایجان را به اختصار بیان میکنیم.

PLOV

یکی از مشهورترین غذاهای آذری، "پلو" است. "پلو" از برنج طعمدار شده و زعفرانی به همراه گوشت و پیاز، آلو ، میوه خشک، تخم مرغ و گیاهان تازه درست میشود. آذربایجان بیش از 40 نوع دستور مختلف غذا با برنج دارد.

DOLMA

یکی دیگر از غذاهای سنتی آذربایجان "دلمه" است که طعم لذتبخش آن از ترکیب برنج و گوشت گوسفندی چرخ کرده، نعنا، دارچین و رازیانه است که در برگ کلم یا انگور پیچیده می‌شود.

LAVANGI

"لونگی" یکی از غذاهای خوشمزه آذربایجان است که شامل مرغ یا ماهی است که با گردو، کشمش، پیاز و سایر چاشنی‌ها طعم دار شده است. از چاشنی های اضافی مانند هویج و گیلاس یا انار نیز میتوان در پخت آن استفاده کرد.

BALIQ

رویای دوستداران غذاهای دریایی با "بالیق" به حقیقت میپیوندد. این غذا از ماهی و خاویار درست میشود که گوشت ماهی را به سیخ میکشند و کباب میکنند و با سس ترش مخصوص سرو میشود. این ماهی با کرفس خرد شده و آب پرتقال و نمک و تکه های لیمو ترش طعم دار میشود.

LYULYA KEBAB

لیولیا کباب از گوشت تازه بره مزه دار شده با گیاهان معطر و سبزیجات تشکیل شده که به سیخ کشیده و کباب میکنند. گوشت را در دستگاه چرخ میکنند و با لیمو و نمک طعم دار میکنند سپس روی ذغال کباب میکنند.

PITI

پیتی یک سوپ خوشمزه است که در تهیه آن از گوشت، سبزیجات و نخود استفاده میشود و در ظرف سفالی سرو میشود.

 

خرید فرش در باکو 
اگر شانس شما در حدی باشد که از سرزمین آتش دیدن کنید، باید مراقب باشید روز اول سفرتان تمام موجودی خود را صرف خرید نکنید.چرا که صنایع دستی و سوغاتی های باکو بسیار زیبا و هیجان انگیز هستند. اگر شما از خیابان ایچری شهر-شهر قدیمی- گذر کنید و نگاهی اجمالی بیندازید در میان انواع مختلفی از سوغاتی های غیر معمول آذربایجان گم میشوید. 
اولین چیزی که خرید آن در باکو اولویت دارد چیست؟ فرش


آذربایجان بخاطر بافت فرشهای سنتی اش مشهور است و الکوهای خاص و تکنولوژی آن را بصورت مخفی نگه داشته اند و آن را از پیشکسوتانشان به ارث میبرند. اگر میخواهید تنوع فرشهای آذربایجان را ببینید میتوانید از موزه فرش در باکو دیدن کنید و اگر میخواهید از این فرشهای زیبا برای خود داشته باشید و آن را به خانه ببرید باید از خیابان ایچری شهر گذر کنید. 


ممکن است تعجب کنید که فرشها نه تنها در آنجا آویزان هستند بلکه مسیر رفت و آمد نیز پهن شده اند. 
به نظر میرسد فروشندگان توجهی به محصولاتشان ندارند که خاک بخورند و از آنها استفاده شود. و این یک دلیل ساده دارد، هر چه فرش کهنه تر باشد ارزش آن بیشتر است.اگر چه بعید است خریداران فرشهای کهنه را خریداری کنند.